Kinoliidu tegevus majanduspolitseisse

01. juuli 1998, 00:00

Kinoliidu juhatuse esimees Hannes Lintropi sõnul on ta pöördunud maksuameti peadirektori Kalev Järvelille poole, et lahendada üle miljoni kroonise maksuvõla probleem ja paluda peatada viivised.

Lintropi sõnul on olukorrast väljapääsuks mitu lahendust -- kas teenida raha ja võlg ära maksta või lasta mõista võlg neile, kelle süül see tekkis või lakata olemast.

Kinoliidu peamine sissetulek on rendis Tallinna vanalinna maja eest, mille turuväärtus on umbes 6 miljonit krooni. Ehkki rent on väga madal, alla 50 krooni ruutmeetrilt, on OÜ Filmimax ja OÜ O-TA võlg revisjonikomisjoni andmetel paarsada tuhat krooni.

Lintrop ütles, et politsei on tema avalduse põhjal algatanud kriminaalasja.

Avalduse kriminaalasja algatamiseks tegi ka OÜ Filmimax omanik ja kinoliidu vastutav sekretär Madis Tramberg, avalduse sisu oli peamiselt kinoliidu vastu.

Eilsel üldkogul tutvustas revisjonikomisjon veel ühte kinoliidu võlga, millest liikmetele seni polnud räägitud.

Revisjonikomisjoni andmeil on kuni paarisaja tuhande kroonine võlg tekkinud koostööst Taani firmaga Baltic Media Centre (BMC) filmimontaa?ikeskuse AVID haldamiseks. Nüüd tegutseb see ühisfirmana OÜ Tri Angle, kus üks osak on kinoliidu ja teine taanlaste oma.

Revisjonikomisjoni andmeil on leping BMCga kinoliidule kahjulik. Lepingu järgi liisis BMC montaa?iseadmed, kinoliit pidi hankima osa seadmeid, tasuma sisustuse, elektrikulu, turvasüsteemide, telefoni, kütte, vee eest ja maksma poole tegevjuhi palgast ning võtma enda kanda pool kahjumist.

Kinoliidu panus ühisfirmasse oli 36 360 USA dollarit, taanlaste investeeringud vaid 22 500 dollarit, tuvastas revisjonikomisjon.

Kinoliit on kõikide investeeringute osas võlgu jäänud, olles sisse maksnud vaid 20 000 krooni algatusraha. Tema võlg BMC-le on kinoliidu revisjonikomisjoni andmeil 233 000 krooni, koos poolega esimese aasta 127 430kroonisest kahjumist. «Eesti-poolset kohustust pole suudetud üks-üheselt täita. BMC pole aga mingi äriorganisatsioon, vaid loodud Balti riikide abistamiseks. Seetõttu on nad kannatlikud,» lausus Lintrop.

AVID montaa?iseadmega on muu hulgas monteeritud mängufilm «Titanic». Eestis monteeritakse sellega paljud telesaated ja -seriaalid, ka dokumentaalfilmid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing