Wall Streetil sajab rekordeid

01. juuli 1998, 00:00

Riia börs jätkas langemist ka sellel nädalal. Aasta algusest on aktsiahinnad langenud juba 50 protsenti. Börsi käive on peaaegu kokku kuivanud, esmaspäeval oli see vaid 65 000 latti. Eile oli pilt küll veidi parem (169 000 latti), aga kaugeltki mitte rõõmustav. Maaklerite sõnul valitseb aktsiate vastu küll mõningane huvi, kuid saabunud suve ja probleemide tõttu naaberturgudel (eriti Eestis) on välisinvestorite huvi jäänud platooniliseks.

Vilniuse börs liikus, nagu viimastel nädalatel juba harjumuseks saanud, ilma kindla suunata. Põhinimekirja indeks LITIN lõpetas nii esmaspäeval kui ka eile kõigi aegade madalaimal punktisummal -- uus life low on alates eilsest 734,46 punkti. LITIN-A seevastu tõusis veidi -- eile tervelt 2,11 protsenti 1671,17 punktini. Keskturu käive oli väike, aktiivsem oli tegevus börsivälisel turul. Maaklerite sõnul oli siiski tegu pigem repotehingute kui normaalse kauplemisega. Ma?eikiai naftatöötlemiskombinaat hüppas mõlemal päeval peaaegu 10 protsenti. Mõnede maaklerite hinnangul oli aktsia veidi alla hinnatud, kuid samas ei nähta ka suurema tõusu jätkumist.

Vene kauplemissüsteemis kukkusid hinnad ka sel nädalal. Esmaspäeval langetasid uued kartused Venemaa finantsüsteemi pärast RTS-indeksi üle kuue protsendi. Eile oli langus väiksem (1,70%). Toibumist ei ole oodata enne juulit, kui parlament võtab vastu otsuse kriisivastaste meetmete suhtes. Kuigi president Jeltsin ähvardas kasutada jõumeetmeid, jäävad turud esialgu äraootavale seisukohale.

USA turgudel jätkus hinnaralli ka uue nädala esimesel päeval. Dow Jonesi tööstuskeskmine läheneb 9000 punktile, S&P 500 indeks lõpetas teist päeva järjest rekordtasemel -- 1138,49 punktiga. Investorid on veendunud, et Aasia majanduskriis mõjutab Ühendriikide majandust vaid riivamisi. Selleks, et kvartalilõpu portfell näeks välja parem, tegid investorid viimasel hetkel pakkumisi tugevatele nimedele (nn window dressing).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing