7. juuli 1998 kell 22:00

Ühinenud Meiereid langes nullkasumisse

Väiksem ekspordimaht on kahandanud Eesti suurima piimatootja ASi Ühinenud Meiereid kasumi miinimumini. Ettevõte on sunnitud külmutama oma laienemisplaanid ja vaatama üle eelarve.

Kasum on jõudnud viimastel kuudel nulli lähedale, kommenteeris Ühinenud Meiereide juhatuse esimees Aivar Pärgmäe.

Ühinenud Meiereid külmutab Ukraina tehase ehituse, ootele jääb ka mitu juba alustatud projekti, lausus Pärgmäe.

Ühinenud Meiereide käive oli aasta esimeses kvartalis kolmandiku võrra kavandatust madalam, 345 miljonit krooni. Teises kvartalis olid kuukäibed samuti saja miljoni krooni ringis, lisas Pärgmäe.

Pärgmäe sõnul põhjustas ettevõtte käibe languse kehvem müük Venemaale, sest sealsed tarbijad pidasid Pribaltika kaubamärgi all müüdavaid Ühinenud Meiereide tooteid Läti omaks, mida Venemaa boikoteerib.

Suvel suureneb müük peamiselt siseturu ja lääne ekspordi arvel, ka müük Ukrainasse suureneb, lisas Pärgmäe. Uus müügistrateegia Venemaale on tema sõnul suunatud talveperioodi.

Ühinenud Meiereide esimese kvartali konsolideerimata kasum oli 5,7 miljonit krooni, mis on viiendik ettevõtte 28 miljoni kroonisest aastaprognoosist. Lõuna-Eesti piimakombinaate koondav Ühinenud Meiereid teenib 95 protsenti kasumist ekspordist.

Eelmisel aastal oli Ühinenud Meiereide puhaskasum 34,8 miljonit krooni, mis ületas prognoositu ligi 15 miljoni krooniga. Kontserni mullune konsolideeritud käive oli 1,5 miljardit krooni, mis jäi ennustatu tasemele. BNS

Hetkel kuum