12. juuli 1998 kell 22:00

Postiindeksi vahetus ei nõua põhikirja muutmist

Justiitsministeeriumi registritalituse juhataja Viljar Peep ütles, et uute indeksite tõttu ei tohiks ummikuid äriregistris tekkida, sest postiindeksi vahetus ei nõua põhikirja muutmist. Põhikirja tuleb seaduse kohaselt muuta ettevõtte asukoha muutumise korral, aga firma asukoht on vald või linn, mitte aadress, märkis Peep.

Peebu sõnul pole postiindeksi vahetuse korral vaja riigilõivu maksta, sest riigilõivuseaduse järgi toimub avaliku võimu muudetud kohanimede, haldusüksuste või tänavate piiride ja postisihtnumbrite parandamine riigilõivuta.

Paide õmblusfirma ASi Ally juhataja Jaan Reinu rääkis, et uued postiindeksid võivad kaasas tuua suuri kulutusi ettevõtetele, sest uuendada on vaja kõik firmarekvisiidid. Reinu kardab, et postiindeksi muutmiseks tuleb kokku kutsuda aktsionäride üldkoosolek ja vormistada arvukalt dokumente.

Lisakulutusi tekitab ka firma rekvisiitide, nimekaartide jms uuendamine.

Reinu sõnul hirmutavad ettevõtjaid ka äriregistris tekkida võivad järjekorrad, sest niigi on Tallinna registripiirkond tööga üle koormatud.

ASi Eesti Post pressiesindaja Ivo Mäggari sõnul on ettevõtete kulude vähendamiseks firmablankettide ja nimekaartide tellimisel ette nähtud üleminekuperiood kuni järgmise aasta alguseni. Seni kehtivad nii vanad kui uued postiindeksid. «Uue sihtnumbrita kirjad jõuavad adressaadini ka uuel aastal, kuid eelisjärjekorras töödeldakse siis uut sihtnumbrit omavaid kirju,» lausus Mäggar.

Valitsuselt pole Eesti Post saanud rahalist tuge uute sihtnumbrite kasutuselevõtuks. «Oleme plaaninud üleminekuperioodiks miljon krooni oma eelarvest, põhiliselt teatmematerjali valmistamiseks,» lausus Mäggar.

Postiindeksi muutmiseks piisab ettevõtte juhatuse avaldusest, kuhu kirjutab alla üks juhatuse liige, kirjeldas indeksimuutuse registreerimist Viljar Peep. «Allkiri tuleb tõestada notari või maa- ja linnasekretäri juures, see maksab kümne krooni ringis,» lisas Peep.

Hetkel kuum