14. juuli 1998 kell 22:00

Ensto Elektri uus büroohoone sähvab roheka valgusena

ASi Ensto Elekter lihtsa kujuga 2korruseline hoone püüab pilku Sõpruse puiestee äärse kompleksi lõpus. Kumer rohekast klaasist nurgafassaad lõpetab nelinurkse põhiplaaniga maja parempoolse tänavaäärse osa -- kaare järgimine lisab hoonele kergust ja avatust.

Märkamata ei saa jääda uusehitise rõõmsad värvid -- omavahel on sobitatud rohelisest klaasist nurgakaar, laohoone valge värv ja uste juures olevad kollased detailid.

Värvitoonide valikul püüdis arhitekt Ene Ustal tabada elektrit iseloomustavat helgust ja valgust, sest hoone tellija toob maale kõikvõimalikke elektritarvikuid.

Tühjalt seisnud krundile kerkinud ehitis jaguneb lao- ja kontoripooleks. Maja juurde pääseb kahelt poolt ja nii tekib krundil õue kaudu läbisõitmisvõimalus.

Klaasfassaadi taga on õppeklassid ja administratsiooniruumid. Hoones asub samuti firma tootenäidiste saal.

ASi Ensto Elekter direktor Üllas Täht hindab enim klienditeeninduse võimaluste avardumist -- nüüd on võimalik firma hulgi- ja jaemüüjatele kaupa paremini tutvustada.

Ensto hoone laoosa on 600m² massiivne ehitis, kus metallkarkasside asemel on kasutatud raudbetooni, mis muudab laohoone tugevaks. Ehitaja jaoks on maja traditsiooniline monteeritav raudbetoonhoone, mille üheks eripäraks on 18meetrised laepaneelid.

Hetkel kuum