Hallaste miljonid jäid Maapanka

15. juuli 1998, 00:00

Hallaste ütles, et Ühispanga aktsiate müügist saadud 6,4 miljonit krooni laekus Maapanga kontole 5. juunil. Sama päeva pärastlõunal tehti maksekorraldus selle raha ülekandmiseks Forekspanka, kuid sinna see ei jõudnud. Nädalavahetusel otsustasid panga omanikud Maapanga likvideerida.

Hallaste eitas enda seotust firmaga ja väitis, et tegemist on vaid tema kliendiga, kes müüs Ühispanga aktsiaid. Kliendi nime ei soostunud ta avaldama.

Juuni alguses müüsid õigusbüroo vahendusel oma Ühispanga aktsiaid J.W. Investments Fund, Saxon Serices ja Balti Fund Holdings Inc. Lisaks müüs üle 700 000 aktsia ka Hallaste juhitav AS Struving.

Maapanga endise juhatuse esimehe Arvo Sarapuu sõnul müüs Hallaste enda aktsiaid läbi nende panga. Ta lisas, et enne Nordika esindajate Peter Sedini ja Tiit Arge Maapanka tulekut ei olnud tal Hallastega kokkupuuteid.

Et konto omanikule kuulus ka veidi üle 0,05% Maapanga aktsiatest, ei saanud ta hoiustajatele välja makstavat 20 000 krooni.

Sarapuu sõnul algasid pärast Nordika Maapanga suuromanikuks saamist läbirääkimised Hallastega 50 mln kroonisest emissioonist märkimata jäänud aktsiate ostuks ja koostati sellekohane projekt. Nordika märkis aktsiaid 35 mln krooni eest.

Hallaste möönis, et talle tehti ettepanek 15 miljoni krooni väärtuses Maapanga aktsiaid osta, kuid ta loobus sellest raha puudusel ja ka panga seis oli selleks ajaks juba segane.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing