14. juuli 1998 kell 22:00

Ivangorodlased tahavad liituda Eesti Vabariigiga

AS Narva Vesi on hädas Ivangorodi veevõlaga

Peamiseks Eesti Vabariigiga liitumise põhjuseks on ivangorodlaste rahulolematus linna majandusliku seisukorraga, kirjutas eilne ajaleht Biznes & Baltija. Pidev oht, et maksuvõlgade tõttu võidakse Ivangorodilt üldse vesi ära võtta, on ajanud linnakodanikud nii kaugele, et soovitakse koos Eestiga Euroopasse minna.

President Jeltsinile saadetud kirjale olid oma allkirja andnud 500 ivangorodlast ning eraalgatuslik allkirjade korjamine jätkub.

Ivangorodi linnavalitsuse esindaja ütles eile, et temani ei ole jõudnud informatsiooni Leningradi oblastist lahkuminekust. Narva abilinnapea Oleg Rozakov polnud teadlik ivangorodlaste liitumissoovist. Ta ütles, et kui selline pakkumine tõepoolest tuleb, oleks Narva tõenäoliselt 50protsendiliselt liitumise poolt.

Välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste sõnul pole välisministeeriumi mingit ametlikku pöördumist liitumise osas tulnud. «Kui aga selline ettepanek peaks tulema, hakatakse seda arutama riiklikul tasandil. Seni me spekulatsioonidega ei tegele,» lisas Halliste.

Eile vähendas AS Narva Vesi järjekordselt Ivangorodile antava vee kogust poole võrra. Praegu saab Ivangorod vaid neljandiku vajaminevast kogusest. ASi Narva Vesi finantsosakonna juhataja Teet Risti sõnul on Ivangorodil praegu olemas hädapärane tuletõrjevesi ning vett jätkub ka mõnele haiglale.

Ivangorod võlgneb ASile Narva Vesi 3,6 miljonit krooni, millele juuli keskpaigas lisandub veel 2,4 miljonit.

Teet Risti väitel lähema kahe nädala jooksul mingeid täiendavaid meetmeid ei rakendata, vaid loodetakse, et Ivangorod maksab siiski oma võlad ära.

Hetkel kuum