14. juuli 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Eelmise nädala reedel jõustunud äriseadustiku ja sellega seotud seaduste muutmise seadus on keeruline ja sisaldab asjatundjate väitel vigu.

Vandeadvokaadi Leon Glikmani sõnul on uus seadus registribürokraatia ja notariseerimiskeskne ega kaitse ettevõtja huve. «Meeletu notariseerimine ei võimalda normaalselt majandada,» järeldas Glikman. Tema sõnul oleks muutmise seaduse puhul pidanud andma jõustumiseks pikema aja kui kümme päeva.

Seaduse üks koostaja, justiitsministeeriumi äriregistritalituse juhataja Viljar Peep põhjendas uue seaduse jõustumise lühikest aega mitme asja pakilisusega. «Kiire oli pankade ühinemise kohta käivate täpsustustega,» rääkis Peep. «Samuti äriühingute ülevõtmise küsimusega.»

«Meil on vaja notarit kohtu filtriks,» selgitas Peep notari rolli rõhutamist. «Et välistada osaühingute ja aktsiaseltside ülevõtmisi ning hilisemaid vaidlusi.» ÄP

Planeeritava Hugo Treffneri uue gümnaasiumihoone kõige tõenäosem asukoht on aastaid varemetes seisnud Tartu kesklinna krunt Lille mäel, ütles Tartu linnapea Roman Mugur.

«See on mitteametlik seisukoht,» rõhutas Mugur. «Ühtegi mustvalget otsust gümnaasiumihoone asukoha kohta veel ei ole.»

Muguri kinnitusel peab koolimaja asukoht lõplikult selge olema järgmisel nädalal, kui Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise osakond kuulutab välja koolihoone arhitektuurivõistluse.

Tartu linnaarhitekti Uku Põllumaa sõnul registreerus konkursile 24 arhitekti. «Korraldame kinnise konkursi valitud osalejatele,» rääkis Põllumaa ja lisas, et projektlahendusi ootavad nad septembrikuuks.

Tänavuses riigieelarves on eraldatud H. Treffneri gümnaasiumihoone ehitamiseks kümme miljonit krooni. ÄP

Hetkel kuum