Ofelia kontor jääb meelde kui futuristlik ehitis looduse keskel

15. juuli 1998, 00:00

Kahe firma ühine kontorihoone Tabasalu lähedal üllatab punaste akna- ja usteraamide ning suure klaasist fassaadiga.

Ühe rentniku, ASi Ofelia peadirektori Toomas Tapupere sõnul on nii avara fuajee kui koridoride otstes olevate suurte akende kujundamisel arvestatud firma soovi, et uues majas oleks palju valgust.

Sisekujundaja Kersti Annuse sõnul soovis tellija, et juba kujundusest oleks aru saada, et selles majas töötab kaks firmat.

Mõlemad tiivad on konstruktsioonilt sarnased, tellija soovitud erinevust näitab värvilahendus. Mõlemas kontoris domineerivad punase ja kollase toonid, mis leevendavad valgetest koridoriseintest õhkuvat liigset külmust.

Avaras fuajees seisab kahe sekretäri töölaud. Tüüpmööbli juurde projekteeritud kaarjad metallosad piiritlevad töökohad. Valgustid fuajees on peidetud ripplae taha, lampe märkab alles valguse sisselülitamisel. Mööda kiviplaatpõrandat jõuab tööruumidesse, kus on põrandakattena kasutatud laminaatparketti ja mis on sisustatud naturaalsest kasest mööbliga.

Kersti Annus peab valitud mööbli suurimaks võluks heledat tooni -- puitu on pisut peitsitud vaid direktorite tööruumides.

Keerdtrepp juhatab fuajeest teisele korrusele, kus sauna- ja puhkeruume ilmestab nii seinte kui mööbli särtsakam värvivalik.

Annuse sõnul jääb valminud kontorihoone talle meelde kui linlik maja looduses, millele puitmööbel siiski omajagu naturaalsust lisab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing