14. juuli 1998 kell 22:00

Tartu teenindusmajja tuleb kaubamaja

ASi Mees & Naine kaubamaja rajatakse endise teenindusmaja kolmele alumisele korrusele. Neljandal on teenindusettevõtted ja kaks ülemist korrust jäävad büroo- ja rendipindadeks. Katusele rajatakse gaasikatlamaja ja ventilatsioonikambrid.

Hoone madalamasse ossa tuleb Hansapanga teenindussaal ja toitlustuskoht, mille operaatorfirmat alles valitakse. Kokku investeeritakse põhiliselt sinistes toonides valmiva hoone ümberehitusse ja uuendamisse üle 40 miljoni krooni. Maja avatakse 1. novembril. Pinna rentimise läbirääkimisi peeti ka Tartu Kaubamajaga, kuid kaubamaja otsustas siiski enda laiendusprojekti kasuks.

«Meil on omanikena huvi niivõrd heas kohas asuv maja korralikult käima saada ning sinna üksteisega sobivad ja maja funktsioneerimiseks vajalikud rentnikud leida,» ütles OÜ Tartu Teenindusmaja juhatuse liige Alar Kroodo. Tema sõnul on tulevikus võimalik ka hoone ühendamine kõrvalasuva Tartu Kaubamajaga, et ostjatel oleks mugav ühest kaubamajast teise liikuda.

Kolmele alumisele korrusele oma kaubamaja rajava ASi Mees & Naine omanik Vambola Tiik märkis, et soklikorrusele tulevad lillede, fotokaupade ja muu käepärase kauba müügiesindused. Teine korrus jääb garderoobikaupadele ja kolmas laste- ning spordikaupadele.

«Meie ei näe uues kaubamajas enda konkurenti, vaid pigem head naabrit,» ütles ASi Tartu Kaubamaja juhatuse esimees Jaan Kallas.

Tartu linnalt 6 miljoni krooni eest teenindusmaja ostnud AS Finest Tartu Hotels tahtis hoonesse rajada hotelli, kuid loobus sellest mõttest ja müüs möödunud sügisel maja edasi OÜ-le Tartu Teenindusmaja, mis oli ASi Linnaehitus tütarettevõte.

Tänaseks on omanikering Kroodo sõnul laienenud, sest omakapitali tuli märgatavalt suurendada.

Hetkel kuum