16. juuli 1998 kell 22:00

Forekspanga kontrollpakk läheb Uebersee pangale

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk ütles, et tõenäoliselt toimub praeguse 41,2 mln kroonise aktsiakapitali suurendamine 56,2 miljoni kroonini augusti keskpaigas. Aktsiate hind emissioonis ei tohi nõukogu otsuse kohaselt olla madalam kui 43 krooni. Forekspanga aktsia sulgemishind oli eile 42 krooni.

Uebersee panga klientide osalus Forekspangas on pidevalt suurenenud. Tallinna väärtpaberibörsi andmete kohaselt suurenes osalus mai algul endiselt 10,7 protsendilt 21 protsendile. Juuli alguses kontrolliti Forekspangast 33,24 protsenti.

Ueberseepangale kuulub 3,3 protsenti Forekspangast.

Ühispanga kapitaliturgude spetsialist Aivo Kangus lausus, et Eestis hakkab toimima protsess, kus ettevõtlusomandus läheb järk-järgult välisinvestorite kätte.

Esmaspäeval tuleb kokku Forekspanga aktsionäride erakorraline koosolek, mis peab kinnitama korralise üldkoosoleku otsuste muudatuse. Kevadel andsid panga aktsionärid nõukogule volitused aktsiakapitali suurendamiseks 1,5 mln aktsia võrra.

Korralise üldkoosoleku otsus puudutas kavandatud Venemaa Pioneer-panga aktsiate ostu finantseerimist. Seoses Venemaa panga ostust loobumisega peavad aktsionärid toonast otsust muutma.

Aktsionärid peavad esmaspäeval kinnitama ka muudatuse panga nõukogus. Luki sõnul esitas üks panga nõukogu liikmetest tagasiastumispalve. Kes, ei soostunud Lukk avaldama. Samuti ei soovinud ta avaldada uue nõukogu liikmekandidaadi nime. Lukk ei kommenteerinud, kas tegemist on Uebersee panga esindajaga.

Juuni keskel allkirjastatud mandaatlepingu kohaselt leiab Uebersee pank pärast aktsiaemissiooni korraldamist 16 kuu jooksul Forekspangale ka strateegilise partneri. Ueberseepanga presidendi nõunik Suresh C. Chugh ei välistanud siis võimalust, et ka ?veitsi pank emissioonist aktsiaid juurde ostab.

Ivar Lukk lausus, et augustikuine aktsiaemissioon ei puuduta strateegilise partneri leidmist.

Hetkel kuum