16. juuli 1998 kell 22:00

Hansagrupp ühendab liisinguäri

Hansa Capital võtab üle Eesti ja Läti liisingufirmasid

ASi Hansa Capital juhatuse esimees Mart Tooming ütles, et ettevõte tasub Zemese panga liisingufirma eest pool miljonit krooni ja ostutehing jõustub 22. juulil.

Tooming ütles, et Läti liisingufirmade integreerimine on Eestist keerulisem, sest ühendatavaid struktuure on rohkem. Lisaks Zemese panga liisingufirmale peab Hansa Capital endaga liitma ka Hoiupanga liisingufirma Lätis.

Liisingufirmade ühinemisprotsess peab koos liisinguportfellide ühendamisega olema lõpule viidud järgmise aasta alguseks.

Hansa Capitali turuosa Balti riikides on 35 protsenti. Tooming peab optimaalseks 30protsendilist turuosa. Hansa Capitali tänavuseks eelarveks prognoosib Tooming 160 miljonit krooni.

Hoiupanga rahaturufondi laadseid üllatusi Hoiupanga Liisingu ülevõtmisel Toomingu sõnul ei tule. «Liisinguportfell on analüüsitud ja see on kvaliteetne,» kinnitas ta. «Tehtud on ka vajalikud provisjonid,» lisas Tooming.

Hansa Capital ostab Hoiupanga Liisingu aktsiad nominaalhinnaga, 66 miljoni krooni eest. Tooming tunnistas, et ostetava firma turuväärtus on kõrgem, kui see on võetud arvesse Hoiupanga ja Hansapanga aktsiate vahetuskursi määramisel.

Liisingufirmade ühinemise järel on Hansa Capitali varade maht 7 miljardit krooni ja ettevõtted annavad tööd 220 inimesele.

Toomingu sõnul loob Hansa Capital 34 uut töökohta. Piirkondades, kus Hansa Capitalil ning Hoiupanga Liisingul on kattuvad esindused, koondatakse 19 inimest.

Hetkel kuum