Kaubiku määrab hind

20. juuli 1998, 00:00

Kaubiku valik hakkab peale sellest, mida ma autoga saada tahan.

Mul on teada, milline on auto läbisõit ja mis kaubikule peale peab mahtuma. Kuid mahutavus, disain ja kandejõud on enamikul kaubikutest sarnane. Maksab firmamärk. Võtan ennem kehvema kaubamärgiga auto, kuid odavama. Samas on tingimus, et mingi aja pärast peab müüja auto tagasi ostma. See on autoostu lepingus kirjas.

Kasutame ise Citro?n Jumperit ja Seat Incasid. Teadupärast maksab Volkswagen raha, kuid Seat mitte eriti. Tegemist on aga ühe ja sama autoga.

Hooldusest huvitab mind varuosade tarnimise kiirus. Ostan kaubiku ainult töö tegemiseks ja varuosa ei saa oodata mitu kuud.

Auto furgoonil peavad mõlemal pool olema külguksed. See on igas olukorras mugav -- saab ükskõik kummalt poolt kauba välja võtta.

Minu enda kuus aastat vana Ford Transiti tagauks on 1,74 meetrit kõrge. Enamik alustel olevast kaubast mahub sealt sisse. Kuid vahel tuleb kliendi nõusolekul kauba laadimiseks aluselt pealmised karbid ära võtta. Väga hea oleks, kui kaubiku tagumine uks oleks vähemalt 1,8 meetrit kõrge.

Linnas peab mõnikord äkitselt pidurdama. Kui peal on mõni vaat või kaubaalused, siis on hea, kui need oleks kinnitatud. Selleks on vaja, et kaubiku kummaski seinas oleksid koormarihma kohad, et veost saaks kinnitada.

Kogemuste põhjal võinöelda, et esimesena vaadatakse kaubikut valides hinda.

Järgmise olulise näitajana uuritakse hooldussagedust ja sellest tulenevat hoolduskulu. Mootori õlivahetus periood algab 7000 kilomeetrist ja võib küündida kuni 22 500 kilomeetrini. Sellest vahest kõigub suuresti ka hoolduskulu.

Edasi tuntakse huvi auto kandevõime ja kaubaruumi suuruse ning sõiduomaduste vastu (esi- või tagasillaveoga).

Kaubiku ostmisel ei mängi emotsioonid rolli. Soovitakse vastupidavat või väga odavat autot. Lisavarustusest võetakse ehk raadioalarm ja kesklukk, kuid konditsioneerist ja airbagistkaubikute juures ei räägita.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing