Williams pakub 300 miljonit dollarit

20. juuli 1998, 00:00

Williams maksaks aktsiate eest 150 miljonit ning teeks samas mahus investeeringuid.

Babiliuse sõnul võib summa läbirääkimiste käigus veel muutuda, sest Leedu valitsuse eksperdid on hinnanud kolme firma aktsiapakette 390 miljonile dollarile ehk 90 miljonit kallimalt, kui Williams on välja pakkunud.

Läbirääkijad otsustasid jätkata kõnelusi veel kaks nädalat, mille järel kirjutatakse alla kokkuleppele ja kuu aega hiljem juriidilistele ja muudele dokumentidele.

Kohtumisel otsustati muuta ka Leedu suurimate naftafirmade erastamisstruktuuri ja müüa aktsiad kolmes etapis. Esimesel etapil emiteerivad kolm firmat aktsiaid 33 protsenti aktsiapaketist. Need ostab Williams. Teisel etapil liidetakse kolm firmat üheks kontserniks, milles umbes 60 protsenti aktsiatest jääb riigile. Erastamise viimasel etapil lähevad need aktsiad müüki vastavalt erastamisseadusele.

Baltimaade ainsa naftatöötlemisettevõtte Ma?eikiu Nafta müügikäive kasvas esimesel poolaastal 38 protsenti ja oli 1,438 miljonit litti. Kahjum oli 20,701 mln litti. Ma?eikiu Nafta teatel on kahjumi peamiseks põhjuseks esimese kvartali nõrgad tulemused, mille põhjustas naftatoodete hinna langus maailmaturul. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing