21. juuli 1998 kell 22:00

Käes on maatihendamise aeg

Kui Äripäev nentis mullu sep-tembris, et kaalukamate maatihendajate valik on rendifirmades piiratud, siis praegu saab üle poole tonni kaaluvat maatihendajat rendile võtta mitmest kohast. Ehitustööriista hinnakirjas on teedeehituseks pakkuda 1--1,5tonnist vibro-teerulli. Vähem on võimalusi rentida kergemat elektrilist plaatvibraatorit siseruumides töötamiseks.

Ühed rendifirmad nendivad, et maatihendajaid renditakse ühtviisi aasta läbi. Teised märgivad, et maatihendajate rendiperiood algab kevadel ja lõpeb sügisel, kusjuures kergemate tippaeg on suvel. Raskemad, 300--500kilogrammised tihendajad on pidevalt nõutud.

Tööks maatihendajaga on Lehto Remondiabi tegevdirektori Jorma Lehto sõnul vaja osata masina taga jalutada. Rendimeistri juhatuse esimeees Tõnu Ottoson märgib, et vaatamata maatihendajate käsitsemise suhtelisele lihtsusele on vale kasutamisega seoses üllatavalt palju probleeme. Ehituslaenutuse juhataja Anti Kask peab oluliseks eelkõige õige raskuse ja otstarbega plaadi kasutamist. ÄP

Hetkel kuum