21. juuli 1998 kell 22:00

Korrektsioon jäi mõõdukaks

Peale esmaspäevast hoogsat tõusu liikusid aktsiate hinnad teisipäeval taas alla. Oluliseks sündmusks oli uue, ühinenud Hansapanga aktsiate turuletulek, mis küll otseselt midagi ei mõjutanud, samuti Rakvere lihakombinaadi aktsiate taasnoteerimine lisanimekirjas. Langust mõjutas ilmselt ka teade IMFi abipaketi kärpimisest.

Kunagine investorite lemmik Rakvere oligi päeva suurim tõusja, kuid seda minimaalse käibe juures. Ettevõtte praegust segast seisu arvestades pole kauplemise elavnemist ka oodata. Arvestades Ruokatalo poolt aktsiate eest makstud hinda ei soovi praegu keegi aktsiaid madala hinna eest müüa, samas puuduvad kõrgematel tasemetel ostuhuvilised, mis venitab spread'i ning vähendab likviidsust.

Börsi kogukäive oli teisipäeval tagasihoidlik ning ligi kaks kolmandikku langes sellest Hansapangale. Pangasektori indeks langes 2,95% 493,06ni ning tööstussektori indeks kerkis 5,32%, 51,83ni.

Teisipäevast langust võib pidada normaalseks korrektsiooniks pärast pikka tõusu ning arvatavasti tuleb sellele veel järge. Nädala lõpuks võiks siiski prognoosida hinna stabiliseerumist.

Hetkel kuum