21. juuli 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Börsi noteerimiskomisjon otsustas eile noteerida kommivabriku Kalev aktsia alates järgmisest teisipäevast lisanimekirjas.

Kinnisvarafirma Pro Kapitali aktsiate noteerimise taotluse arutelu lükati edasi ja ettevõttelt küsiti lisainformatsiooni.

Noteerimiskomisjon ei rahuldanud Kalevi taotlust noteerida aktsia börsi põhinimekirjas.

ASi Kalev aktsiatega kaubeldi kuni 1. juulini börsi vabaturul.

Juulis on aktsiatega kauplemine vabaturul olnud peatatud, sest maikuuga lõppes noteerimiskomisjoni poolt Kalevile määratud vabaturul kauplemise tähtaeg.

Börsi noteerimiskomisjoni esimees Riho Rasmann ütles, ei ole veel teada, millal kinnisvaraarendusega tegeleva itaalia ärimehele Ernesto Preatonile kuuluva Pro Kapitali taotlust uuesti arutatakse.

«Kõik sõltub sellest, millal ettevõte esitab nõutud lisainformatsiooni,» ütles ta. Millist informatsiooni ettevõttelt nõuti, ei soostunud Rasmann täpsustama. Äripäeva andmetel nõudis komisjon, et ettevõtte 1996. aasta majandustulemused oleks auditeeritud KPMG Estonia poolt.

Noteerimiskomisjon otsustas pikendada Viru Ranna aktsiatega kauplemist vabaturul kuni augusti lõpuni. Tallinna külmhoone vastavat taotlust ei rahuldatud ja aktsia arvati vabaturult välja. ÄP

Äripäeva Kirjastuse ja Eesti Päevalehe maksueelsed kasumid I poolaastal olid vastavalt 6,4 mln ja 2,55 mln krooni, Sõnumileht lõpetas poolaasta kahjumiga.

Käibelt oli poolaastal lehtedest suurim Eesti Päevaleht 45 mln krooniga. Äripäeva Kirjastuse poolaasta käive oli 42 mln ning Sõnumilehel 21 mln krooni.

Sõnumilehe vastutav väljaandja Toomas Leito ei soostunud täpsustama lehe kahjumi suurust.

Äripäeva Kirjastuse käibe ja kasumi prognoos selleks aastaks on vastavalt 88 mln ja 12,7 mln krooni.

Eesti Päevalehe juhatuse esimehe Hando Sinisalu sõnul on lehe 1998. a käibeprognoos ligi 90 mln krooni. Samas prognoosis Sinisalu teisel poolaastal odavate tellimuste tõttu Eesti Päevalehe kasumi vähenemist. ÄP-BNS

Spetsialistid hindavad Hansapanga Grupi 178,1 miljoni krooni suurust esimese poolaasta puhaskasumit ootuspäraseks.

Ühispanga turuanalüütik Raivo Pennaste ütles, et Hansapanga Grupi tulemus vastas prognoositule.

Foreks Väärtpaberite juhatuse esimees Elmo Puidet ütles, et tulemuse edukus sõltub sellest, kui palju on Hansapanga Grupi bilansis aktsiaid. Mida vähem on aktsiaid, seda parem on tulemus, ütles ta. BNS

Valitsus hüvitab alates kolmapäevast Ühispanga ja Tallinna Panga kontorite kaudu kohalikele omavalitsustele Maapanka kinnijäänud hoiused, mis on seotud hoolekande-, haridus-, kultuuri- või tervishoiuasutustega.

Rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urmi sõnul hüvitab riik riik hoiused sajaprotsendiliselt. BNS

Hetkel kuum