Tartu linnavalitsus andis ebaseaduslikult laenu
Laenuraha abil maksti festivalil Gipsy Kingsi esinemishonorar

22. juuli 1998, 00:00

Omavalitsustel on laenutegevus keelatud valla- ja linnaeelarve seaduse alusel. Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Vello Lauring sõnas, et laen anti laululavale linnapea Roman Muguri nõusolekul ja Tartu Laululava tegevdirektori Väino Landi ausõnal, et raha makstakse 25. juuliks tagasi. «Aumeeste mäng,» ütles Lauring. Roman Mugur kinnitas, et tõepoolest palvekiri raha saamiseks Landilt tuli ja ta nõustus raha laenamisega. Muguri sõnul on linn laululava varemgi sel moel abistanud. ASi Tartu Laululava omanik on 100% Tartu linn.

Kuigi linnavalitsus andis raha festivali korraldamiseks, maksti see festivaliga seotud allika kinnitusel ansamblile Gipsy Kings. Väino Land laenuraha ansamblile andmist ei kinnitanud.

Pori d?ässifestivali kunstilise juhi ja programmi koostaja ning ansambli Gipsy Kings Tartusse vahendanud Jyrki Kangase sõnul oli neil Tartu festivali korraldajatega kokkulepe, et nemad maksavad Gipsy Kingsi eest 10%. «Ülejäänu pidid Tartu korraldajad ise leidma,» ütles Kangas.

Raha laenu andmiseks võttis Tartu linnavalitsus linna jooksvast eelarvest. Lauring sõnas, et kontsert oli suur reklaam linnale. «Aga kui me ei oleks raha andnud, oleks kontsert ära jäänud,» põhjendas ta raha laenamist.

Lauring avaldas ka kahetsust, et vihmane ilm teise festivalipäeva paljuski ära rikkus. «Tõenäoliselt loodeti raha tagasi saada piletite müügist, » ütles Vello Lauring.

Festivali peakorraldaja Väino Land ei soovinud kommenteerida, kui palju pileteid müüdi. «Kokkuvõtteid festivalist pole veel tehtud,» sõnas Väino Land. «Avalikustame need kohe, kui andmed valmis on.»

Raha linnavalitsusele laenu tagasimaksmiseks lubas Land saada ASi Tartu Laululava tegevusest. Küsimusele, kas raha saadakse tagasi 25. juuliks, nagu lubatud, ei soovinud Land vastata.

Selle aasta linna eelarvest soovis AS Tartu Laululava otsekulutuste katteks saada 1,6 mln krooni. Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Vello Lauringu hinnangul oli 1,6 mln krooni ka laululava mullune kahjum.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing