23. juuli 1998 kell 22:00

Külmhoone pole börsiideest loobunud

Karu ütles, et ettevõte esitab lähiajal taotluse noteerida aktsia Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirjas. Kõik materjalid on koos ja kartus, et ettevõte ei ole börsile tulekust huvitatud ja väikeaktsionäride huve eirab, on põhjendamatud, kinnitas ta. Noteerimisprospekti koostamist ja börsile minekut koordineerib Talinvest Suprema Väärtpaberite AS.

Talinvest Suprema jurist Kadri Tubli ei osanud öelda, millal noteerimisprospekti koostamisega lõpule jõutakse, sest asjaga tegelev jurist on puhkusel.

Karu märkis, et ettevõte on börsile minekust eluliselt huvitatud, sest see suurendab usaldust välispartnerite silmis ja annab võimaluse saada paremaid krediiditingimusi lepingupartneritelt.

Börsi tegevdirektori kohusetäitja Rain Semper ütles, et noteerimiskomisjon ei rahuldanud külmhoone taotlust pikendada ettevõtte aktsiatega vabaturul kauplemise aega, sest börsi reglemendiga vabaturul olekuks lubatud aasta oli külmhoonel läbi.

Karu sõnul ei esitatud vabaturul kauplemise aja pikendamise taotlust varem, sest usuti, et jõutakse õigel ajal noteerimisprospekt valmis teha ja esitada aktsia lisanimekirjas noteerimise taotlus.

Tallinna külmhoone aktsiaga kaubeldi börsi vabaturul alates eelmise aasta 27. juunist.

Hetkel kuum