26. juuli 1998 kell 22:00

BT ja AT&T ühisfirma

Suurbritannia telefonside grupp BT, mille 24 miljardi dollariline ühinemiskatse USA firmaga MCI Communications Corp mullu liiva jooksis, teatas, et uus ühisfirma hakkab oma rahvusvahelistele klientidele sideteenuseid pakkuma «seninägematus skaalas, mahus ja kvaliteedis».

Püüdes kindlustada enesele suurte sidekuludega rahvusvaheliste suurkorporatsioonide teenindamist, koondavad BT ja AT&T oma rahvusvahelise tegevuse ühte ettevõttesse. Firmal on ligikaudu 5000 töötajat ning selle esimese aasta tuluks plaanitakse üle 10 miljardi dollari.

Esimese aasta ärikasumi prognoos on miljard dollarit, mis peaks järgnevatel aastatel kasvama 15--20 protsendi tempos. Ühisfirma kasvatab nii BT kui ka AT&T tulusid esimesest päevast alates, teatasid partnerid oma Londonis avalikustatud ühises pressiteates.

Ühisfirma loomine, kus osalus jaguneb partnerite vahel võrdselt, loodetakse lõpule viia 12 kuuga.

BT ja AT&T ühisettevõte on hetkel viimane suurem tehing kiiresti areneval rahvusvahelisel telesideturul, mille arengut kiirendavad uued avastused tehnoloogias ja rahvusvaheliste suurkorporatsioonide uuenevad vajadused.

«Ühisettevõtte loomisega seavad BT ja AT&T eesmärgiks tõusta kiiresti areneval globaalsel sideteenuste turul vaieldamatuks liidriks,» öeldakse avalduses.

Uue firma juhiks saab BT juhatuse esimees sir Iain Vallance. Globaalse telesidevõrgu väljaarendamiseks kavandatakse aastas investeerida vähemalt miljard dollarit.

Lisaks on firmadel plaanis USAs investeerida veel miljard dollarit kõrgtehnoloogiasse ja arenevatesse telesideturgudesse.

BT on pidanud läbirääkimisi mitmete USA operaatorfirmadega ning ka AT&T on aktiivselt tegelenud välispartneri otsimisega. USA telesidegigant kuulub rahvusvahelisse World Partners allianssi, kuhu peale tema kuuluvad Jaapani KDD, Singapuri Telecom ja Euroopa allianss Unisource.

Huvide konflikti tõttu kavatseb AT&T Unisource'ist 2000. a keskpaigaks lahkuda. World Partners Alliansi tegevust 1999. a edasi ei pikendata. REUTERS-ÄP

Hetkel kuum