28. juuli 1998 kell 22:00

Golfiturniiri lõpetas ilmataat

Kokku osales turniiril 68 mängijat, seega ei täitunud Ühispanga prognoos, mille järgi pidi golfiplatsile minema sadakond mängijat.

Ilm vedas mängijaid alt juba siis, kui turniir polnud veel alanudki.

Harjutuslöökide ajal läks taevas ühe hetkega halliks ning vihma hakkas kallama. Siiski läks õnneks, sest mõne aja pärast keeras ilmataat kraanid kinni ja ajas pilved laiali. Võistlus võis alata.

Golfimängijad jagati vastavalt tugevuse astmele gruppidesse ning Ühispanga presidendi Ain Hanschmidti Winchesterist tulistatud lask tähistas võistluse algust.

Enne mängu algust hoiatas golfiklubi töötaja, et pealtvaatajad tohivad kõndida vaid tee peal, mitte murul. «Aga ka siis tuleb silmad lahi hoida, igal aastal saab maailmas golfivõistlustel surma kolm-neli inimest,» oli põhjendus üsna veenev.

Mängijate seas paistis silma ehitajate korralik golfitase. Eesti Ehituse asedirektor Mait Schmidt on teadaolevalt suur golfisõber. Isegi nii suur, et tal on olnud juba pikemat aega plaanis ehitada Eestisse veel üks golfiväljak Jõelähtmele.

Pühapäevasel turniiril saavutas ehitusmees ühes arvestusgrupis teise koha, mille eest sai autasuks golfikepi ning aukirja. Koger & Sumbergi Ehituse juht Andrus Koger võitis oma grupis esimese koha.

Üks Hansapanga asutajatest Tõnu Laak saavutas oma arvestusgrupis esimese koha.

Ühispanga marketingidirektor Jürgen Lamp auhinnalisele kohale ei tulnud, ehkki käib üle päeva mängimas.

«Muidugi hakkab bensiinikulu rahakotile, Niitvälja on ju Tallinnast siiski kaugel,» märgib ta.

Golfiturniiril olid esindatud ka soomlased. Alla kümne põhjanaabri istus vastuvõtul telgis ning pruukis erinevaid alkoholisorte, omavahel valju häälega suheldes.

Vihma tõttu lõppes turniir ennetähtaegselt, võistluse katkestamisest andis Hanschmidt märku juba tuttavaks saanud Winchesteri abil. Mängijad kogunesid telkidesse ning mõne aja pärast otsustati võistlus lõpetada.

Pärast selle otsuse tegemist tuli päike nagu mängijate kiuste jälle välja.

«Alustasime 1995. aastal, koos viie panga ja Visaga, praegu oleme turniiril vaid meie,» ütleb Hanschmidt. Ta loodab, et järgmisel aastal tuleb golfiturniir kahe panga ning Visa osavõtul.

Hetkel kuum