30. juuli 1998 kell 22:00

Jaapani valitsus turge ei veetle

Üleöövaluutaturud olid suhteliselt passiivsed ning põhilised kursid püsisid kitsastes vahemikes neljapäevaste põhiuudiste ootuses. Miyazawa kauaoodatud esinemine tõi küll kaasa jeeni tugevnemise, ent ilmselt mitte kauaks -- jutud pehmest maandumisest pangasektorile turge ei huvita ning maksukärbete pakkumine reformiprogrammi pähe jääb selgelt eesmärgile alla. Analüütikute arvates on keskpanga interventsioonioht vähenenud ning karta võib seda alles dollari tugevnemisel 144-145 jeenini. Mõned analüütikud leidsid aga, et dollari tõsisema läbimurde kohta jeeni vastu tuleb nüüd «kas?» asemel küsida «millal?».

USA tööturuinfo tuli küll halvem kui oodatud, ent mitte ka katastroofiline. Vastavalt oli ka turgude reaktsioon sellele suhteliselt leige. Eelpool mainitud põhjustel liikus dollar eile siiski alla. Analüütikud mainisid languse ühe põhjusena ka dollari tundlikkust Dow tugeva alanemise suhtes viimastel päevadel.

Päeva põhiliseks võitjaks oli aga ?veitsi frank, mida paljud kahe maailma suurmajanduse poliitiliste ja majandusprobleemide tõttu «ohutu sadamana» kasutavad. Dollar langes frangi vastu 7 nädala madalaima tasemeni 1,4784. Marga kursile frangi vastu rõhus raskelt Venemaa krediidireitingu alandamine.

Briti nael kaotas nii viletsa majanduse arvel, mis intressitõusu võimalused hajutas, kui ka ?veitsi frangi tõusu tõttu. Frank on hiljuti olnud «ohutu sadamana» populaarsem kui nael. Lisaks liikusid kuuldused suure USA panga pingutustest suure müügiorderi realiseerimisel.

Hetkel kuum