30. juuli 1998 kell 22:00

Motorola uuendas mudelit d160

Juuli keskel jõudis Eestisse müügile Motorola uus mobiiltelefon d520. Väliselt sarnaneb telefon ameeriklaste varasema mudeliga Motorola d160, olles aga käepärasem ja mõõtmetelt hulga väiksem.

Vähendatud on telefoni klahvide arvu ja muudetud nende asetust. Seeläbi on lihtsamaks muutunud telefoni menüüs liikumine. Eraldi nupp võimaldab ligipääsu kiirmenüüle. Telefoni ekraan on kaherealine, lisaks üks rida sümbolite jaoks.

Motorola d520 näitab kümne viimati valitud ja kümne viimati vastatud kõne telefoninumbrit. Vastatud numbrid sisaldavad ka nn kadunud kõnesid.

Uuel Motorolal on üksteist helinatüüpi, kahjuks on ainult üks neist meloodia. Telefonis mälukohti ei ole, Q GSMi SIM-kaart mahutab 120 nime ja telefoninumbrit.

Sarnaselt mudeliga d160 võib ka d520 kasutada energia saamiseks tavalisi AA-tüüpi patareisid. See on mugav näiteks reisil olles, kui ei ole võimalust telefoni tihti laadida.

Kuna Motorola d520 on uus telefon, siis ei ole veel saada sellele mudelile sobivat lisavarustust, näiteks telefoni ühendamiseks arvutiga ja autovarustust. Uus mobiiltelefon võimaldab data- ja faksiühendust kiirusel 9600 bit/s, samuti saab sellega vahetada SMS-lühisõnumeid. Motorola d520ga saab pidada ka kuni viie osavõtjaga konverentskõnet.

Kui Motorola d160 puuduseks on telefoni kerge väljalülitumine, siis d 520 väljalülimisnupp on korpusesse n-ö uputatud.

Uut Motorolat müüb Eestis ainult Q GSM. Ostja peab operaatorfirmaga sõlmima vähemalt aastase tähtajaga liitumislepingu.

Hetkel kuum