Phare osutab abi maapiirkondadele

31. juuli 1998, 00:00

Eelkõige keskendub programm taluturismi väljaarendamisele. Programmi koordinaator Franz Ziegler ütles, et projekti käigus tahetakse maaregioonide elanikele õpetada maakasutuse planeerimist.

Eestis on ca 200 turismiteenuseid osutavat talu. Praegu koordineerib taluturismi ka Eesti talupidajate keskliit, mille alla on koondunud umbes 10% turismitaludest.

Sel aastal on turismitaludel eelmise aastaga võrreldes kehvemini läinud. Lääne-Virumaa turismitalu perenaine Ülle Sinivee sõnas, et selles piirkonnas on turismitalude käive viletsam kui eelmisel aastal. Ilmad ei ole seni turismi soosinud, ka on tunda andnud Maapanga krahh.

Pisut paremas olukorras on Lõuna-Eesti. Võrumaa turismitalu omaniku Milvi Allvela sõnul on sel aastal kasvanud nii külastatavus kui käive. Võrumaa populaarsus on kasvanud eriti Põhja-Eesti elanike seas.

Talupidajad ootavad Phare projektilt informatsiooni levitamist ning äritegevuse koordineerimist. Septembris algavad turismimessid, kus toimub müük ja lepingute sõlmimine järgmiseks aastaks, selleks ajaks peaks programm juba töös olema. Ülle Sinivee ütles, et turismitaludel peaks olema piirkonna peale üks müügijuht. Praegu ei anta taludest huvitatud turistidele pakutavate võimaluste kohta piisavalt informatsiooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing