Tartu Laululava pole tagastanud võlga Tartu linnavalitsusele

31. juuli 1998, 00:00

Tartu abilinnapea ja ASi Tartu Laululava nõukogu esimehe Margus Hansoni sõnul võib kõne alla tulla variant, et linn jätabki selle raha laululavale. Eile koos olnud ASi Tartu Laululava nõukogu tegi siiski laululava direktorile Väino Landile ülesandeks koostada toetuseks saadud raha tagasimaksmise kava hiljemalt 6. augustiks, mil toimub järgmine nõukogu koosolek.

Raha tagasimaksmine on küsimärgi all, kuna laululava selle poolaasta kahjum on ligi 1,5 mln krooni. ASi Tartu Laululava eelarve järgi oli kogu käesoleva aasta kahjumiks planeeritud 1,6 miljonit krooni. Lubatud kahjuminormi täitmist poole aastaga, seletas laululava nõukogu esimees Margus Hanson asjaoluga, et üritustele pole suudetud müüa niipalju pileteid, kui algul plaanitud oli. Samuti ei olnud Hanson rahul ürituste organiseerimise ja majandamisega. «Organisaatorite nõrgad küljed löövad välja just ekstreemsetes oludes,» rääkis Hanson. «Näiteks kui sajab vihma või on samal ajal mõni teine kontsert.»

Tartu laululava oli sunnitud Tartu linnavalitsuselt raha paluma, kuna Pori jazzfestivali korraldaja Jyrki Kangas jättis maksmata Tartu festivali peaesineja Gipsy Kingsi esinemise eest, kuigi oli seda teha lubanud.

Tartu abilinnapea Margus Hanson ütles, et järgmisel nädalal kohtutakse Jyrki Kangasega Helsingis, kus tulebki kõne alla, miks Kangas ei maksnud lubatud raha. Samuti arutatakse tuleva aasta võimaliku Tartu d?ässfestivali korraldamisega seotud küsimusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing