4. august 1998 kell 22:00

Elektersideinspektsioon muutus sideametiks

Sideameti funktsiooniks saab tehnilise järelevalve kõrval ka ausa konkurentsi tagamine ja uute tulijate turule aitamine. «Telekommunikatsioone reguleeriva ametkonna loomine on üks Euroopa lepingu nõuetest, ent see on ka aja nõue,» selgitas sideameti peadirektor Jüri Jõema.

Teede- ja sideminister Raivo Vare märkis, et ELis on telekommunikatsioonide mängureeglid rangelt paigas ja kuna liigume euroliidu poole, peab samasugune mudel käivituma ka Eestis.

Sideameti tegevuseks on hädavajalik praegu riigikogu menetluses olevate kaabellevi seaduse ja telekommunikatsiooni seaduse jõustumine. «Oleme pidevalt ka telekommunikatsiooni seaduse eelnõu väljatöötamisel abiks olnud,» lisas Jõema. «Kuni seadused pole jõustunud, saame ainult valmistuda Euroopa põhimõtetel telekommunikatsioonituru reguleerimiseks.»

Jõema kinnitusel ei lähe sideamet riigile kallimaks kui senine elektersideinspektsioon. Ameti ülesanded on litsentseerimine, satelliitside reeglite väljatöötamine, elektersidevõrkude vastastikuse ühendamise reguleerimine, ringhäälingu tingimuste täitmise jälgimine.

Hetkel kuum