6. august 1998 kell 22:00

Kell 20 Tallinna laululaval The Rolling Stones

pilet 595 krooni

Homme teostub tänuvuse aasta suurim rockisündmus, sest legendaarne Rolling Stones tõepoolest annab «Bridges to Babylon» tuuri raames Tallinna lauluväljakul kontserdi, mida ehib ülivõrdeis kiidetud ja maailma uhkeimaks tituleeritud püro- ja valgus-show.

Lauluväljakule lubatakse inimesi alates kella 14st. Soojendusbändina esineb Big Country.

7., 8. augustil kell 23.30 Haapsalu piiskopilinnuse hoovis «Taani prints ja Valge Daam ehk Pulmad Haapsalu moodi»

pilet 100 krooni istekoht,

75 krooni seisukoht

Täna tasub end Haapsalu poole teele sättida, sest alanud on ammu oodatud Valge Daami päevad, mis hõlmavad mitmekesise kultuurilise tegevusega kogu linna.

Tipphetketeks kujuneb kahtlemata müstilise Valge Daami ilmumine, millele seekord aitab kaasa Haapsalu rahvateatri Randlase trupp Valge Daami etenduses, mille on lavastanud Hardi Volmer. Lugu põhineb 1560. aasta augustis Haapsalus toimunud ajaloolistel sündmustel.

Etendus, mida mahub korraga vaatama vähemalt 3500 külalist, toimub piiskopilinnuse hoovi kahel laval. Kroonilistel hilinejatel tasub teada, et sissepääs lõpetatakse 15 min pärast etenduse algust.

8.--16. augustil Raplamaa kirikutes 6. Eesti rahvusvaheline kirikumuusikafestiva

kontserdid tasuta

Rahvusvahelistel Raplamaa kirikumuusikapäevadel on Eesti muusikaelus kindel koht -- tunnustatud eesti muusikute ja väärikate külalisesinejate esituses kõlab kaunis muusika. See jõuab iga soovijani, sest kõik kontserdid on tasuta.

Festivali üheks pärliks on kindlasti avaõhtu Rapla kirikus, kus 8. augustil kell 18 kõlab Max Regeri Psalm 100, mida juhatab maailmakuulus dirigent Saksamaalt Leo Krämer. Kontserdid toimuvad ka Vigala, Märjamaa, Järvakandi Pauluse, Käru, Hageri, Türi, Juuru, Vahastu ja Kehtna kirikus. Lõppkontserdil 16. augustil kell 18 tuuakse kuulajani valik W. A. Mozarti loomingust.

Adamson-Ericu majamuuseumis Viive Tolli juubelinäitus «Tagasivaade», avatud kuni 13. septembrini

Hubases Adamson-Ericu majamuuseumis eksponeeritakse eesti graafika grand old lady Viive Tolli krestomaatilisi vabagraafililsi lehti ja vaskplaate. Väljas on nii 1960ndail valminud teosed kui ka möödunud aasta looming. Tänavu Eduard Viiralti preemiaga pärjatud graafiku mitmekülgne looming sisaldab ka raamatuillustratsioone, pisigraafikat, eksliibriseid ja plakateid.

Hetkel kuum