EMT-l kaks musta reedet

07. august 1998, 00:00

Eesti Mobiiltelefonil oleks põhjust juuli kaks päeva oma ajalooraamatust välja jätta.

14. juuli hommikul avastasid tuhanded Tallinna ja lähiümbruse taskutelefonide kasutajad, et nende GSM-telefon ei näita ühtki levipügalat. Ainsana toimisid Q GSMi ja Radiolinja GSM-võrgud. Samuti sai tõrgeteta rääkida NMT-telefonidega. Päeva jooksul side taastus mitu korda, kuid katkes samas. EMT teatas raadio vahendusel korduvalt, et viga parandatakse veerand tunni jooksul. Samas ei osatud nimetada vea põhjust.

Õhtu tõi leevendust nii klientidele kui ka EMT-le. Selgus, et viga oli Ericssoni tarnitud tarkvaras. Lahendusprogramm töötati välja Ericssoni Soomes asuvas testikeskuses ja toodi õhtul erilennukiga Eestisse. EMT ei võtnud klientidelt selle päeva eest kuumaksu, firmal jäi saamata pool miljonit krooni. Veaparandusest tingitud muudatused tarkvaras põhjustasid EMT võrgu lühiajalise kokkukukkumise ka kaks nädalat hiljem.

Kuid EMT võib ka rõõmustada, nimelt sõlmisid nad esimese Eesti operaatorina lepingu, mis võimaldab firma klientidel rääkida oma GSM-kaardiga Ameerika mandril.

1. juuli
Juulis langes Radiolinja võrgusiseste kõnede hind juuniga võrreldes poole võrra, olles nüüd alla ühe krooni. Lühisõnumeid said Radiolinja kliendid juulis saata tasuta.
6. juuli
Eesti Mobiiltelefon sõlmis USA mobiilioperaatoriga Omnipoint roaming-lepingu. EMT GSM-kaardiga Ameerikas kõnelemiseks tuleb seal osta või rentida 1900MHz võrku toetav telefon. EMT on esimene Eesti mobiilsidefirma, mis võimaldab oma klientidel rääkida mobiiliga Ameerika mandril. Omnipoint levib viies suures regioonis, sh New Yorgis ja Floridas.
10. juuli
EMT GSMi Tallinna ja lähiümbruse võrgus toimus neli pikemaajalist sidekatkestust, mille põhjustas ühe tugijaamade kontrolleri iseeneselik alglaadimine. Viga peitus Ericssoni tarkvaras.
13. juuli
Teede- ja sideminister andis välja määruse, mille kohaselt korraldatakse senine elekterside inspektsioon sideametiks. Ühtlasi kinnitati ameti põhimäärus, struktuur ja koosseis.
13. juuli
Q GSMi müügidirektorina asus tööle senine Leiburi müügidirektor Asse Hang.
24. juuli
Eesti Ekspress teatas, et mustal turul liiguvad uued andmebaasid, milles on ka tavatelefoni- ja mobiilsidefirmade klientide telefoninumbrid. Kolmele CD-plaadile salvestatud baasi hind on 65 000 krooni.
24. juuli
Taas kord sidekatkestused Tallinnas ja linna lähiümbruses EMT GSMi-võrgus. Põhjuseks kaks nädalat varem toimunud sidehäirete järel tehtud tark- varakorrektsiooni kõrvalmõjud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing