Läti piiril läheb kiiremini

10. august 1998, 00:00

Septembris alustavad Ees-ti ja Läti piiril ühist tollikontrolli, mis lühendab veokite piiriületusaega keskmiselt tunni võrra.

Ühise tollikontrolli käivitumisel jääb piiriületajal ära peatus riigist väljudes. Mõlema riigi tolliametnikud on esindatud selle riigi tollipunktis, kuhu sisse sõidetakse. Seal vormistatakse dokumendid ja vajaduse korral kontrollitakse kaup. Tolliameti peadirektori Rein Talviku hinnangul muutub piiriületus kolmandiku võrra kiiremaks. Ajaliselt võib see tähendada keskmiselt tunni aja säästmist, sest Alu Veoki juhatuse esimehe Aivo Härmaste väitel on veokitel seni kulunud piiri ületamiseks kolm tundi. Tema sõnul on suuremad takistused ja ajakulu autojuhti oodanud Läti poolel, kus nõutakse mitmesuguste dokumentide vormistamist.

Esimesena minnakse ühiskontrollile üle Ikla--Aina?i piiripunktis 5. septembril. Murati--Vezlaicene piiripunktis algab ühiskontroll 19. septembril. Venemaaga analoogset ühiskontrolli Eestil lähiajal ei tule.

Kindlasti on ühisel tolli-kontrollil efekti.

Hea oleks, kui piiriületus hakkaks tööle nagu Lääne-Euroopa piiridel. Norra-Rootsi piiril läheb aega kaks minutit. Üks inimene lööb dokumentidesse kaks pitsatit -- ühe Rootsi, ühe Norra oma. Läti-Eesti piirist keskmiselt alla kolme tundi üle ei saa. See on pikk aeg. Ei julge prognoosida, kas ühiskontrollist piiriületus nii palju lühemaks muutub. Kui Läti jätab piiril endiselt alles deklaratsioonide, veterinaartõendite ja teiste paberite vormistused ning autojuht peab mööda putkasid käima ning latikesi maksma, siis ei anna ühiskontroll mingit efekti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing