Aknavärv Fenestra trotsib niiskust

12. august 1998, 00:00

Aknavärv Fenestra on universaalne tiksotroopne alküüdvärv, mis jätab poolläikiva pinna. Tänu ?eleetaolisele (tiksotroopsele) konsistentsile on seda mugav kasutada -- värv ei tilgu ega hakka pinnal jooksma. Fenestraga võib aknaraame värvida nii seest- kui ka väljastpoolt.

Keerulise konstruktsiooni tõttu avaldavad õhutemperatuuri ja niiskuse kõikumine aknale võrreldes teiste fassaadiosadega rohkem mõju. Väljastpoolt toimivad aknale külm, niiske õhk, vihm, lumi, tuul, päike, seest aga soe ja kuiv õhk.

Puitakna juures tekitab kõige rohkem probleeme aluspinda tungiv niiskus, mis kahjustab puitu, põhjustades bakterite, mikroobide ja seente levikut. Seetõttu on akna värvimise juures tähtis kasutada õigeid tooteid ja töövõtteid.

Fenestra sobib pintsliga värvimiseks Eesti kliimas, sest selle retseptuuris on arvestatud kohalike ilmastikutingimustega ja kasutatava puitmaterjali iseärasustega. Värvi värvikile on kulumis- ja veekindel ning piisavalt elastne, et puidu paisumise ja kokkutõmbumise protsessidele vastu pidada.

Fenestra värvus on valge (A-põhivärv), kuid seda saab ka Monicolor Nova toonimissüsteemi välisvärvide värvikaardi järgi toonida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing