Eile börs elavnes

12. august 1998, 00:00

Eile tõusis börsi lisanimekirjas enim, 20,8% ASA Kindlustuse aktsia. Samas langes Venemaalt ja selle naaberriikidest põgenevate investeerimisfondide müügisurvel ligi 3% Hansapanga aktsia.

Hansapanga maakler Märt Meerits rääkis, et ASA Kindlustuse aktsia hinnamuutusi jälgides tuleb arvestada, et tegemist on vabaturuaktsiaga, mis ei ole kuigi likviidne. Teiseks on börsil investorite kaitseks vähelikviidsete aktsiate noteerimiseks võrdlushinna meetod, st maaklerid ei saa aktsiat noteerida 15% kõrgemale ega madalamale eelmise päeva tasemest.

Seetõttu võib müügiorderite puudumine küll tähendada, et turg oli valmis aktsiate eest rohkem maksma, aga keegi seda lihtsalt kõrgemalt noteerida ei saanud, rääkis Meerits. Aktsia tugevnemise ja ka eelneva nõrgenemise taga ei ole Meeritsa sõnul muud olulist põhjust, kui lihtsalt kellegi vastav soov, millest järeldusi teha ei saa. «Tegemist on reeglina väga väikese käibega aktsiaga, ning sellised hinnakõikumised on üsnagi moonutatud,» selgitas ta.

AB Kindlustuse Grupi investeeringute divisjoni direktor Nade?da Tarmak ütles, et ASA Kindlustuse aktsia ostuhuvi võib olla tingitud tema väga madalale langenud hinnast. «See on praegu juba pool tema bilansiväärtusest, mistõttu on teda väga kasulik osta,» rääkis ta.

Hansapanga aktsiahinna kukkumist 44,4 miljoni krooni suuruse käibe juures kommenteeris Märt Meerits investorite pettumusega Venemaa turu vastu. Väga paljud Venemaa investeerimisfondid müüvad ilmselt ilma põhjalikuma analüüsita lisaks Venemaa naaberriikide aktsiaid, et kiiresti riskipiirkonnast välja tulla, rääkis ta.

Eile vahetas ühe tehinguga omanikku üle 650 000 Hansapanga aktsia, mis on ligi üks protsent Hansapanga aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing