11. august 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

British Petroleum Plc teatas eile, et võttis vastu USA naftagigandi Amoco Corp-i ettepaneku ühineda ligi 110 mld dollarilise turukapitalisatsiooniga firmaks.

Ühinemisel sünnib Suurbritannia suurim firma, kusjuures tegemist on kõigi aegade suurima tööstusliitumisega.

Uue firma nimeks saab BP Amoco Plc. REUTERS-BNS

Mõni päev enne uue GSM 1800 mobiilsidelitsentsi väljaandmist Leedus ründab sealne press teravalt konkursil osalevat Eesti Levicomi.

Leedu mobiilsidelitsentsi taotleb pankroti äärel olev Eesti firma, kirjutas teisipäevane Lietuvos Rytas. Levicom sai mullu 50 mln kroonise kahjumi 175 mln krooni suuruse aastakäibe pealt, kirjutas ajaleht.

Ajalehe väitel on Levicomil Eestis monopolisti ja tugeva lobby-tegija maine. Firma tahtvat algatada seadust, mis garanteeriks monopoli ka kaabelsidesektoris.

Levicomile kuuluvad Leedus kaabeltelevisioonifirmad KRT, Trigeris ja Salvija ning telekommunikatsioonifirma Levitel. BNS

Soome Metsä-Serlal ei ole plaani investeerida Läti tselluloositehase ehitusse 960 mln dollarit, ütles grupi finantsdirektor Ari Martonen Dow Jonesile.

Läti valitsus teatas juulis, et otsustas arendada tselluloositootmise plaani koostöös Soome Metsä-Serla ning Rootsi Södra ABga, eelistades neid teistele potentsiaalsetele investoritele.

«Ma kahtlen, kas me projektis osaleme, see pole meie prioriteet investeeringute alal,» ütles Martonen. BNS

Leedu riikliku kütuse jaemüüja Lietuvos Kurase bensiinijaamadest on kütus osaliselt lõppenud ning firmal on probleeme jaamade varustamisega. Firma kontrolli all on viiendik Leedu kütuseturust.

Kahtlustatakse, et tegemist on kunstliku kriisiga, et alandada enne erastamist bensiinijaamade hinda. Plaanide järgi müüb riik firmast 73%. Ostust on tõenäoliselt huvitatud Statoil, Shell, Hydro Texaco ja Lukoil. BNS

Ventspilsi sadamalinna linnapea Aivars Lembergs kohtub 15. augustil Vene naftafirma Lukoil presidendi Vagit Alekperoviga.

Lembergs ütles, et arutab Alekperoviga edasist koostööd ning sadama arenguplaane. Lembergsi ja Alekperovi viimane kohtumine toimus 1996. a alguses. BNS

Hetkel kuum