11. august 1998 kell 22:00

Pärnu sadama börsile minek viibib

Hüvitusfondi finantsdirektori Andres Männarti sõnul lähtus fond aasta alguses Pärnu sadama aktsiaid ostes just aktsiate börsile viimise kavast. Samas pidas ta aktsiate börsile viimisega viivitamist praegu normaalseks.

Peeter Volkov sõnas, et Pärnu sadam on tänavu oluliselt oma veosemahtu suurendanud. Kui läinud aasta esimesel poolel veeti Pärnu sadama kaudu 459 000 tonni veoseid, siis tänavu oli see näitaja 689 000 tonni, millest valdava osa moodustas puit.

Kui 1997. aasta lõpetas Pärnu sadam 5,9 mln kroonise kasumiga, siis selle aasta kasumiprognoos on 8,3 mln krooni, mis Volkovi kinnitusel suudetakse ka täita.

Sel esmaspäeval toimus ASi Pärnu Sadam aktsionäride erakorraline koosolek, kus põhiküsimuseks olid muudatused ettevõtte nõukogus. Uuteks nõukogu liikmeteks valiti endine juhatuse liige Arno Kask, ühe aktsionäri ASi Pindi Invest põhiomaniku Rein Kilgi vend Andres Kilk ja ASi N-Terminaali juhatuse esimees Aigar Ojaots.

Ojaots ütles, et ehkki N-Terminaal on osalusest Pärnu sadamas loobunud, võttis ta pakutud nõukogu liikme koha siiski vastu. «Loodame nii parandada info liikumist Pärnu ja Tallinna vahel,» nentis Ojaots. Ta eitas N-Terminaali huvisid Pärnus.

Pärnu sadama aktsiakapital on 31 mln krooni. Pärnu linnal on aktsiaid 11,73 mln, Pindi Investil 8,97 mln, ASil Estma 2,3 mln ja Hüvitusfondil 3 mln krooni eest.

Ülejäänud 5 mln kr aktsiapakist kuulub ASile Salton Invest, mille üks osanikke on aktsiaemissiooni läbi viinud ASi Traader juhatuse liige Peeter Piho. Peale N-Terminaali on osalusest sadamas loobunud Alexela üks omanikke Heiti Hääl.

Hetkel kuum