Tartu laululava koostab kriisiprogrammi

12. august 1998, 00:00

Esimesel poolaastal tootis Tartu laululava 1,5 miljoni kroonise käibe juures kahjumit 1,48 miljonit krooni, mis on peaaegu sama suur, kui eelarves planeeritud 1,6 miljoni kroonine aastakahjum.

ASi Tartu Laululava nõukogu esimehe Margus Hansoni sõnul eraldatakse ilmselt linnale kuuluva laululava haldav ning üritusi korraldav ettevõte. Kas Tartu linnast saab üritusi korraldama hakkava asutuse osanik, ei osanud Hanson veel öelda.

Tartu Laululava poolitamise peamine põhjus on soov vähendada linna kulutusi laululava peale, lausus Hanson.

Kuigi laululava haldav asutus lähiaastatel tõenäoliselt kasumisse ei jõua, loodetakse aastakahjumit vähendada vähemalt miljoni krooni võrra, lisas ta.

«Kui tuleb ainult haldav asutus, poleks vaja nii palju inimesi tööle jätta,» sõnas Hanson. «Alles jääks vaid hädapärane tehniline personal.»

Hanson lisas, et suvekuudel, kui Eestis liiguvad ringi erinevad tuurid, on vajaduse korral võimalik inimesi ajutiselt juurde võtta. Praegu koondatavatele inimestele aga pakutakse võimalust asuda tööle üritusi korraldavas asutuses, märkis ta.

Mis puutub Tartu d?ässfestivali korraldamiseks linnalt võetud 360 000 krooni, siis tõdes ASi Tartu Laululava nõukogu oma üleeilsel istungil, et praeguse majandusliku seisu juures ei ole laululaval võimalik seda raha tagasi maksta.

«Linnalt laenumaigulist toetust küsides ületas laululava juhataja talle nõukogu antud volitusi,» ütles Hanson. Tema sõnul tuleb lahenduse leidmiseks pöörduda linnavalitsuse poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing