Välisukse taha nägija

12. august 1998, 00:00

Videokomplekt võimaldab ruumist näha ukse taga olijat, temaga suhelda ning ühe nupulevajutusega ta uksest sisse lasta.

Pilt ukse taga olijast ilmub toas oleva videotelefoni ekraanile peale uksepaneelil asuva nupu vajutamist ukse taga olija poolt.

Pilt kestab vastavalt kasutaja soovile 45--180 sekundit, võimalik on rakendada fotomälu. Pilti saab sisse lülitada ka ruumist.

Seinapaneeli dioodlampide kasutamise tõttu on ukse taga olija hästi nähtav nii päeval kui ka öösel. Videokomplekti tubasele monitorile saab vajadusel lisada mitu uksepaneeli, liikumisanduri, videokaamera. Telefoni helisemistugevus on reguleeritab.

Fonosüsteemi videokomplekt on kasutatav nii korter- ja eramajades kui ka büroohoonetes ja üksikutes kontorites.

Seadme abil saab soovimatute isikute sissepääsu territooriumile tõkestada firma sekretär või ka väike laps.

EKSPERTHINNANG Ülo Kala
turvaettevõtete liidu juhatuse liige
Tegu on klassikalise fonolukuga. Kaamera väljastab standardset videosignaali, mida võib lugeda suureks eeliseks võrreldes kahejuhtmelise süsteemiga. Selline lahendus lubab ka monitoridena kasutada standardseid seadmeid, millel on oluliselt kvaliteetsem pilt.

Samuti on võimalik muundada kaameramooduli sigaal detsimeeter- laineala signaaliks ja liita see maja TV-võrku. Nii saab uksel olijat jälgida koduteleviisori kaudu.

Samas tuleb meeles pidada, et tegemist pole turvasüsteemi, vaid lihtsalt täiustatud uksetelefoniga. Kaamera näitab ainult seda, kes soovib ennast näidata.

Tihti on õigem lahendus välikaamera koos valgustiga ja tavaline fonolukk. Siis paraneb oluliselt ka ühildatavus teiste süsteemidaga ja langeb hind.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing