13. august 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Prantsuse investeerimispank Societe Generale kavandab ulatuslikku tegevuse laiendamist Ida-Euroopas ja kavatseb tulla ka Eestisse.

«Tallinna kontori avamine on meie strateegilistes kavades, kuigi praeguseks ei ole veel ühtegi konkreetset otsust vastu võetud,» kinnitas Societe Generale Riia filiaali juht Philippe Chasse.

Tema sõnul tuleb Tallinna filiaali asutamine Pariisis Societe Generale peakontoris arutlusele septembris.

Societe Generale Ida- ja Kesk-Euroopa direktor Jean-Pierre Sarazin on varem öelnud, et pank tahab laiendada tegevust kogu regioonis, kuigi investorid on Aasia kriisi tõttu närvilised.

Eesti ainus Balti riik, kus Prantsuse pank ei ole veel kontoriga esindatud. Augusti alguses avas Societe Gene-rale filiaali Vilniuses. BNS

Selle aasta seitsme kuuga on pakendiaktsiisi riigieelarvesse laekunud vaid 19,2 protsenti planeeritust, sest enamus ettevõtteid on taotlenud aktsiisivabastuse.

«Ootamatult palju oli ettevõtteid, kes on võtnud kohustuse võtta oma kaupade pakendid taaskasutusse ja saanud sellega maksuvabastuse,» ütles Annika Pajus rahandusministeeriumist.

Keskkonnaministeeriumi jäätmetalituse osakonna spetsialist Helle Haljak ütles, et möödunud aastal on ettevõtetele väljastatud 108 ning sel aastal 98 pakendiaktsiisi vabastuse tõendit.

«Ega neid pakendiaktsiisi maksjaid polegi enam eriti järele jäänud, vaid need firmad, kes õigel ajal jätnud taotluse esitamata,» märkis Haljak.

Haljaku sõnul ei valmista oma taara kokkukorjamine firmadele erilisi raskusi ning seda eelistatakse kindlasti maksumaksmisele. BNS

Eile avas Norra kaubanduskontsern Rema 1000 Kuressaares oma kolmeteistkümnenda kaupluse Eestis.

Endises linnasaunas asuvas poes on 300 m² müügipinda. Kaupluseruumid on renditud soomlastele kuuluvalt ASilt Kuressaare Saun, mis kavatseb samas kompleksis ruume pakkuda kokku paarikümnele ärile.

ASi Rema 1000 Eesti tegevdirektori Guido Pärnitsa sõnul avab Rema 1000 logo kandev toidukauplus peagi uksed Sillamäel. ÄP

Eesti seadused ei võimaldada rahuldada Taani firma F.L. Smidth nõuet maksta hüvitist nõukogude ajal natsionaliseeritud Kunda tsemenditehase eest.

Eesti välisministeeriumi pressisekretär Marin Mõttus ütles eile, et Taani firma nõuab hüvitise maksmist aktsiate eest, kuid kehtiv Eesti seadusandlus ei võimalda seda teha.

Taani välisminister Nies Helveg Petersen toetab AP teatel firma F.L. Smidthi nõudmisi ja on võtnud selles küsimuses ühendust Eesti välisministeeriumiga.

1964. aastal sai F.L. Smidth Nõukogude Liidult tehase eest hüvituseks 45 000 Ühendriikide dollarit.

Pärast Eesti taasiseseisvumist esitas ettevõtte uue hüvitusnõude. BNS

Septembrist on ASile Postimees kuuluva ajalehe Pärnu Postimees vastutav väljaandja ASi Pressinvest osanik ja juhatuse esimees Margus Mets.

Metsa sõnul võib tulla muudatusi toimetuse koosseisus, kuid alles pärast kolimist uutesse ruumidesse.

AS Postimees ostis suvehakul 100% ASi Pärnu Postimees aktsiatest väidetavalt 25 miljoni krooni eest. ÄP

Hetkel kuum