16. august 1998 kell 22:00

Arla otsib partnerit

Tugevnev konkurents Euroopa piimandusturul sunnib Rootsi Arlat Põhjalast partnereid otsima. Soome Valio kõrval on kaalumisel ka liit Taani piimanduskontserniga MD Foods.

Soodsaim oleks kõigi kolme liit, mille tulemusel tekiks Euroopa suurim piimanduskontsern aastase toodangumahuga 7,2 mld liitrit. Seda aga tõenäoliselt ei lubaks ELi konkurentsiamet.

Selle asemel uurib rahvusvaheline konsultatsioonibüroo McKinsey Põhjala kahe suurima meierei Rootsi Arla ja Taani MD Foodsi liitumise tagajärgi. Kevadel analüüsis sama konsultatsioonibüroo ka Arla ja Soome Valio võimalikku liitu.

«Raport MD Foodsi ja Arla kohta valmib septembris-oktoobris ning otsust on oodata aastavahetuseks,» ütles Arla Soome haru direktor Matti Uusitalo.

Põhjala piimandusfirmasid sunnivad ühinema mitmete Euroopa meiereide hiljutised ühinemised. Mullu liitusid Hollandi Campina ja Saksa Milchwerke Köln-Wuppertal (MKW), Iirimaal liitusid Avonmore ja Waterford ning Hollandis Friesland ja Coperco.

Viimati teatasid ühinemisplaanidest neli Põhja-Saksa meiereid Nordmilch, MZO, Bremerland ja Hansano, mille ühine toodangumaht oleks 4,1 mld liitrit. DI-ÄP

Hetkel kuum