16. august 1998 kell 22:00

Hansapank korrektsioonis

Swedbanki ostusurve kadudes langes ära ka nädala jooksul Hansapanka (ja tema kaudu kogu turgu) üles ajanud motiiv ning tagajärjeks oli üsna äkiline langus. Maaklerite arvamused läksid lahku selles suhtes, kas Swedbank võiks olla huvitatud oma osaluse edasisest tõstmisest.

Hansapanga langus rippus turul kivina kaelas ning ka Ühispanga mõningane tõus ei päästnud pangasektorit kõvast kaotusest. Ka tööstussektor langes, ehkki Norma näitas koguni 3% tõusu. Halb päev oli kindlustusel, nii Leks kui ASA kukkusid enam kui 15%.

Järgmiseks nädalaks oodatakse maaklerite sõnul Venemaa sündmustest tingitud langust. Tõsi on, et hoolimata reedesest suurtõusust on Venemaa kriisi ületamisest ikka veel väga kaugel ning aktsiahindade edasine tõus üsna ebatõenäoline. Nagu eelmine nädal näitas, säilitavad huvi Eesti aktsiate vastu põhiliselt Swedbanki sarnased strateegilised investorid, kes oma investeeringute turuväärtuse kiiret kasvu ei eelda, ülejäänute huvi on aga arenevate turgude kriisi praeguses staadiumis pigem tagasihoidlik.

Hetkel kuum