Postimees esitab uue nõude Plusspunkti vastu

19. august 1998, 00:00

AS Plusspunkt tasus reedel oma võlast Postimehele miljon krooni. ASi Postimees jurist Tiia Luht ütles, et praegune nõue Plusspunkti vastu on 300 000 krooni, augusti lõpul esitatava nõude suurus on 1,3 mln krooni.

«Loodetavasti kuulutab kohus välja Plusspunkti pankroti, kui augusti lõpuks pole kogu summat tasutud,» sõnas Luht.

ASi Plusspunkt nõukogu esimees Gunnar Kobin rääkis, et Plusspunkt tasus Postimehele miljon krooni, sest Plusspunkt tunnistas nõuet sellise summa ulatuses. Ülejäänud summa on täpsustamisel, lisas ta.

Kobini sõnul ei pea Plusspunkt tasuma Postimehele kindlasti mitte 1,6 miljonit krooni, nagu väidab AS Postimees. Ka Ekspress Grupil on Postimehe vastu nõudmisi kogusummas üle veerandi miljoni krooni, teatas Kobin. Ekspress Grupp ei kavatse tema sõnul nõuda Postimehelt võlga sisse kohtulikul teel.

Kobin väitis, et Plusspunkti tööd vara arestimine ja selle võõrandamise keeld ei häiri.

Tiia Luhti sõnul lõpetas Plusspunkt arvete tasumise juunis, kui lõpetati ASi Postimees väljaannete müük Plusspunkti kioskites.

Postimees esitas Plusspunktile 6. juulil pankrotihoiatuse summas 1,7 miljonit krooni. Kuna Postimees kirjalikku vastust pankrotihoiatusele ei saanud ja kogu võlga ära ei makstud, otsustas Postimees lahendada asja kohtu teel.

Enne pankrotiavalduse esitamist tasus Plusspunkt Postimehele võlga mitme nädala jooksul 200 000 krooni kaupa.

Postimehe finantsdirektori Sirje Sulpi kinnitusel väitsid Plusspunkti töötajad mitteametlikult Postimehele, et neile on antud korraldus tasuda võlga vähehaaval.

Sulpi sõnul ei piirdu Postimehe kahju vaid 1,4 miljoni krooniga. ASi Postimees kulud oma väljaannete müügi taastamiseks ja oma müügiketi rajamiseks ulatuvad tema väitel umbes poole miljoni kroonini.

Tiina Kruus Eesti Ajakirjade kirjastusest ütles, et kõigi nende ASi Postimees kaudu levitatavate väljaannete tiraa?id vähenesid ligi viiendiku võrra. Ajakirja Kroonika peatoimetaja asetäitja Inga Raitari sõnul vähenes Kroonika tiraa? kuu aja eest, kui Plusspunkt Postimehe väljaannete müügi lõpetas, 9000 eksemplari võrra.

Kohus arutab ASi Postimees pankrotiavaldust Plusspunkti vastu 1. septembril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing