18. august 1998 kell 22:00

Tallinna Vesi kärpis investeeringute kava

«Püstitasime ülesande minimeerida maksimaalselt ettevõtte investeeringute kava, sest majandus on jahenenud ja laenud kallimaks muutunud,» ütles ASi Tallinna Vesi nõukogu esimees, abilinnapea Ants Leemets. Samas ei loobu ettevõte olulistest investeeringutest, lisas ta.

Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangaga sõlmitud laenulepingu kohaselt on Tallinna Veele antavate laenude kogumaht 352 mln krooni, millest ettevõte on välja võtnud 296 mln krooni.

Järgmisel aastal Tallinna Vesi uusi laene peale ei võta, kinnitas Leemets. Ta lisas, et vanade laenude refinantseerimine ei ole ettevõttele probleem.

Vastavalt ettevõtte juhtkonna otsusele ei arvesta Tallinna Vesi uute aktsiate emiteerimisel enam võimaliku 17 krooni suuruse müügihinnaga, vaid konservatiivselt nominaaliga ehk 10 krooniga, teatas Leemets. Tallinna Vesi arvestab 330 miljoni krooniga, mida on võimalik teenida aktsiate võõrandamisest.

Linnavalitsuse eelnõu kohaselt laiendab Tallinna Vesi investeerimisvajaduse rahuldamiseks oma aktsiakapitali 150 miljoni krooni võrra ja võõrandab seejärel kolmandiku aktsiatest.

Pärast 15 mln aktsia emiteerimist müüb linn veel 18 mln aktsiat ehk 33 protsenti ASi Tallinna Vesi aktsiatest.

Üle poole aktsiamüügist saadavast tulust läheb ettevõttesse investeeringute katteks, ülejäänu Tallinna kapitalieelarvesse. Linnavolikogu hakkab ASi Tallinna Vesi investeeringute plaani ja aktsiate müüki arutama 27. augustil. BNS

Hetkel kuum