USA jääb investoritele kindlaks saareks

19. august 1998, 00:00

Kriitika Clintoni aadressil võib mõnevõrra rohkem mõjutada dollarit, kuid analüütikute sõnul oleks taoline surve vaid lühiajaline ning jätaks USA võlakirjad ja aktsiaid puutumata.

«Tõenäoliselt reageerib dollar kriitilistele pealkirjadele Washingtonist esialgu üsna agressiivselt, et siis keskenduda juba järgmisele sündmusele,» ütles konsultatsioonifirma I.D.E.A. tegevdirektor Chris Turner. «Mõju jääb aga lühiajaliseks, sest suur osa Clintonit puudutavaid uudiseid on juba hinnas sees,» jätkas ta.

Turneri sõnul võib dollarikauplemine jääda närviliseks, kui rünnakud presidendile pärast esmaspäevast patukahetsust ei lõpe. Õhtuses teleülekandes vabandas Bill Clinton, et on avalikkust eksitanud oma ebasündsa afääri suhtes Valge Maja endise praktikandi Monica Lewinskiga.

Analüütikute sõnul on Clintoni probleemid tõsised, sest võivad käivitada presidendi tagandamise protsessi, kuid võrreldes Vene majandusprobleemide ja Jaapani panganduskriisiga on need siiski tagasihoidlikud.

Venemaa astus esmaspäeval sammu rubla devalveerimise suunas, Jaapanil tuleb aga meetmed triljonile dollarile hinnatud halbade laenude probleemi lahendamiseks alles kinnitada.

Analüütikute hinnangul on USA poliitiline süsteem piisavalt tugev, et tormi presidendi ümber vaigistada.

«See võib mõned valuutaturud ju äravaks teha, kuid ma ei näe teist kohta, kuhu inimesed veel oma raha paigutada võiksid. Kõige selle juures on USA teiste riikidega võrreldes endiselt parim paik investeeringuteks,» ütles Nomura Securities Internationali analüütik Carole Stone.

«Kui juhtub halvim ja Clinton astub tagasi, saab presidendiks praegune asepresident Al Gore, keda tuntakse tasakaaluka mehena,» ütles üks analüütik. REUTERS-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing