20. august 1998 kell 22:00

Ministeeriumides kaovad vakantsed kohad

Töökohtade arvu järgi määratud palgafond võimaldas ministeeriumidel vakantsete kohtade arvel töötajate tasu suurendada.

Riigikontrolli eelmisel sügisel tehtud analüüs näitas, et kõigis ministeeriumides töötas mitmekümne võrra vähem inimesi, kui oli töökohti.

Ants Liiveri sõnul tasandatakse järgmise aasta riigieelarve koostamise käigus kõigi ministeeriumide palgatasemed ja luuakse 0-punkt, millest edaspidi palgafondi arvestatakse. Töötajate arvu aluseks võetakse isikkoosseis 1998. a I kvartalis.

Tulemusliku töö eest määratud lisatasu ehk preemia võib olla 15% astmepalgast ja jääb kogupalga suhtes alla 10%, selgitas rahandusministeeriumi talituse juhataja Mari Roots.

Rahandusministeeriumi palgakorralduse talituse juhataja Mari Roots teatas, et 1999. a tõusevad ennaktempos kõrgemate ametikohtade töötajate ja tippametnike palgad, et meelitada ministeeriumidesse häid spetsialiste.

Keskmiselt on 1999. aasta riigiasutuste palgatõus planeeritud 21,3%, kuid see on astmeti erinev ja sõltub eelkõige sellest, kas on võimalik suurendada palgafondi tervikuna, märkis Roots.

Haridusministeeriumi eelarve ja planeerimise osakonna juhataja Anneli Kommer ütles, et nad korrastasid oma töötajate arvu juba eelmisel sügisel ja vakantsed ametikohad on kadunud.

Tema sõnul on igas asutuses paratamatult ajutiselt vabu ametikohti kas madala palga või spetsialisti puudumise tõttu. Haridusministeerium kavandab järgmisel aastal 144 ametikohta, mille palgafondi suurus on 7,5 mln krooni. 1998. a oli ministeeriumis 165 ametikohta 7,4 mln kroonise palgafondiga.

Justiitsministeeriumis on järgmisel aastal 180 ametikohta, praegu töötab seal 137 inimest. Ministeeriumi avalike suhete osakonna töötaja Evelin Põld teatas, et vakantsed kohad on jäetud uutele ametikohtadele, nt kriminaalhooldusametnikud, kelle leidmiseks on konkurss välja kuulutatud.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonnast öeldi, et täpsemat infot palgaarvestuse kohta saab anda järgmise nädala algul.

Täna arutab rahandusministeeriumi eelarveosakond riigieelarve projekti peaminister Mart Siimanni osavõtul.

Hetkel kuum