20. august 1998 kell 22:00

Tollimaakler lahendab ootamatud probleemid

Kasutatud autot välisriigist, näiteks Saksamaalt või Hollandist, osta võib esimesel hetkel lihtne tunduda. Sõida kohale, vali välja meelepärane auto, jõua müüjaga hinnas kokkuleppele, maksa raha autoomanikule pihu peale ja ongi kõik! Kas ikka tõesti?

Auto ostmine ja selle koju toomine on tegelikult nagu tõkkejooks. Kui üks takistus on ületatud, ootab kolme sammu kaugusel uus takistus ja nii koduni välja.

Mida siis teha, et takistustest pääseda?

Soovitan teil ühendust võtta tollimaakleri staatust omava firmaga, kes on pädev nõustama teid tollialastes küsimustes, andma soovitusi ning tegema teie eest eeskirjadekohase tollivormistuse.

Kasutatud mootorsõiduki importimisel on tolli-vormistuseks vaja esitada järgmised dokumendid:

-- ostu-müügileping;

-- registreerimistunnistus;

-- omandiõigust tõendav dokument;

-- mootorsõiduki tehniline pass;

-- volitus omaniku poolt volitatud isikule;

-- volitus tollimaakleri nimele, juhul kui maakler esitab tollivormistuse teie eest enda nimel.

Kui sõiduk ületab oma käigul tollipiiri, peab olema:

-- registreerimistunnistusel lähtemaa registreerimismärk;

-- Eestis kehtiv liikluskindlustuspoliis.

On oluline teada, et enne impordideklaratsiooni vormistamist peab sõiduk läbima tollieelse ülevaatuse auto registreerimiskeskuse büroos (ARK) ning tasuma kas sularahas või ülekandega mootorsõiduki impordimaksud:

-- käibemaks;

-- riigilõiv;

-- aktsiisimaks.

Mootorsõiduki importimisel võib rakendada esmase registreerimise protseduuri või tollitransiiti, millega suunatakse sõiduk terminaali.

Kindlustuseta sõita ei tohi Johannes Pirita

Pirita liikluskool Ükskõik missuguse autoga sõidate, peab teil olema liikluskindlustuse poliis. Kui sõidate autoga, mis ei kuulu teile, peab lisaks lihtkirjalikule volitusele olema ka autoomaniku nimele kindlustuspoliis.

Liikluskindlustuse seadus ütleb, et liikluskindlustuse lepingut saab sõlmida kas auto omanik või auto kasutaja. Näiteks kui auto on pereisa nimel, võidakse autoregistris registreerimistunnistusele kirjutada ka pereema nimi. Mees on omanik, naine kasutaja või vastupidi. Neil võib olla üks ühine või ka mõlemal oma kindlustuspoliis. Kui nad oma autot lastele sõita annavad, peab lapsel olema volitus ja kas isa või ema liikluspoliis.

Hetkel kuum