Napsumeeste võtukohast härrasmeeste klubiks

24. august 1998, 00:00

Aasta tagune Kalevi jahtklubi selle juhile Aare Kööbile ei meeldinud: värv luitus, kõrge traataed takistas ligipääsu majale ning suletud uste tagune halva ventilatsiooni tõttu maast laeni täis suitsetatud baar peletas tulijaid.

Endine N Liidu meisterpurjetaja Kööp kogus klubi uue juhatuse toel sponsoritelt kolm miljonit krooni, millega muutis jahtklubi augustiks euroopalikele klubitavadele vastavaks ettevõtjate läbikäimiskohaks.

Kööp ütleb, et esimesed miljonid tulid lihtsalt, sest kahekümne sponsori seas on nii klubi liikmeid kui ka klubilaste sõpru. «Meid toetatakse meelsasti, sest oleme olnud 50 aastat suurim jahtklubi Eestis,» selgitab Kööp.

Aktsiaseltsi Tallinna Lennujaam nõukogu esimees Toomas Peterson ennustab, et mõne aja pärast muutuvad purjetamisklubid golfiklubidest prestii?semaks. «Merel olles saad ennast nii ära eraldada, et ükski võõras silm ei näe, kuidas sa oma äripartneriga asju ajad,» selgitab Peterson.

Vanade olijate hinnangul on praegusel Eesti keskmisel purjetamisklubilasel rohkem meremeheoskusi kui Põhjamaade aatekaaslasel.

«Pikapeale muutume samasuguseks nagu Soome või Rootsi klubid, sest avaliku elu tegelastest harrastusliikmeid tuleb üha juurde,» mõtiskleb klubi juhatuse liige Jaan Väinsalu turvafirmast Alarmest. Proletaarlasi jahtklubides pole praegu ja polnud ka nõukogude ajal.

Eelmisest nädalast alates on Kalevi jahtklubi baar ja hotell avatud kõikidele soovijatele. Klubi liikmeks saamise osas lähevad arvamused lahku. Ühed kinnitavad, et piisab 300kroonise liikmemaksu tasumisest -- kui astud liikmeks, küll siis ka purjetamise õpetajaid leidub. Juhatusele lähedal seisvad klubilased aga väidavad, et enne peab kaks aastat merd kündma.

Endine olümpiamees Peeter ?ara?kin esitab kolm peamist keeldu, millest iga jahtklubisse tulija kinni pidama peab: autoga ei tohi sõita sadamakaile, ei tohi sündsusest valjemat kära tekitada ning klubi ruumides ja sadamas ei tohi liikuda kolmest sõl-mest kiiremini.

Kööbi arvates tasub ettevõtjal investeerida pigem purjejahti kui suvilasse. Suurel jahil on väiksema raha eest kõik need mugavused, mis suvilaski, alates veevärgist ja lõpetades mugava mööbliga.

«Jaht pole maa küljes kinni -- kogu maailm on sulle kättesaadav,» ütleb Kööp.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing