Oht tuleb selja tagant

25. august 1998, 00:00

Ettevaatamatuse ohvriks langes ööl vastu 15. augustit 27aastane mees, kes soovis pärast kaardiga maksmist kontrollida oma pangakonto seisu. Vaevalt oli ta jõudnud Tallinnas Aia tänaval VW-passaa?i lähedal asuvasse Hansapanga sularahaautomaati sisestada PIN-koodi, kui ta selja tagant pikali tõmmati. Ründaja istus ohvrile peale ja kattis ta näo kätega, teine eesti keelt kõnelenud noormees asus tegutsema pangaautomaadi juures.

Ründe iseloom lubab väita, et kurjategijad ei teinud seda esimest korda. Ilmselt teati ka seda, et automaat ei jää turvakaamera vaatevälja. Samas ei suutnud kurjategijad automaadist võtta suuremat summat raha. Rahuldunud 100 krooniga ja jätnud kaardi automaati, põgeneti.

Kuriteo ohvri sõnutsi võis põgenemise põhjustada ka patrulliv politsei. Politseinike huvi piirdus siiski vaid kannatanu ärakuulamisega.

Pangaautomaatidega on seotud teisigi ründeid. Tänavu märtsis langes kurjategijate ohvriks ajakirjanik, kes võttis raha välja Koplis asuvast Tallinna Panga automaadist.

Talle tungisid kurjategijad kallale siis, kui ta soovitud 500 krooni oli automaadist kätte saanud. Röövlid võtsid ära nii raha kui pangakaardi. Ilmselt olid nad jälginud ka raha võtmise protsessi, sest järgmiseks päevaks oli ohvri arvelt kadunud 5000 krooni.

Tallinna kriminaalpolitsei juhi Mati Eriku sõnul pole röövimine pangaautomaatide juures Tallinnas siiski probleem. Seda ei peeta omaette kuriteoliigiks ja statistikat ei tehta. Ka pangad ei pea selliste juhtumite üle arvestust, tihti ei jõuagi info toimunust nendeni.

Võimalus sularahaautomaadi juures kuriteo ohvriks langeda on aga suur -- Eestis on üle 400 automaadi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing