27. august 1998 kell 22:00

Hansapanga aktsia hind sööstab ülespoole

Hansapanga aktsia eilne börsikäive oli 189,2 miljonit krooni, mis on alates käesoleva aasta märtsi algusest aktsia suurim päevakäive. Analüütikute hinnangul võisid Hansapanga aktsiat osta eile taas Swedbanki ordereid vahendavad investeerijad.

ASi HF Kapital analüütik Mairi Tonsiver ütles eile, et on raske öelda, kes aktsiaid ostab, kuid arvatavasti on selle taga välisinvestorid, kaasaarvatud Swedbank.

«Muidugi võivad ka kohalikud investorid aktsiaid osta,» lisas Tonsiver. «Sellise hinnatõusu juures võivad huvituma hakata väikeinvestorid.»

Tonsiveri hinnangul võib Swedbanki omanduses olla praegu 15 protsendi eest Hansapanga aktsiaid. «Siiski 20 protsendini pole nad veel arvatavasti jõudnud, sest see nõuaks kooskõlastust Eesti Pangaga,» lisas ta.

Tonsiver ütles, et Swedbank otsib tema hinnangul väljundit Balti riikide turule ja Hansapank oleks selles mõttes kõige sobivam aktsia.

«Ma ei usu, et nad soovivad kõiki aktsiaid turult või aktsionäride käest ära osta, kuid sidusettevõte võiks Hansapank neile tõenäoliselt olla,» tõdes ta.

Tonsiver lisas, et 15--20 protsendi suurune osalus Hansapangas annaks Swedbankile väga suure otsustusõiguse.

Hansapanga aktsia tõusis eile Tallinna börsil 13,86 protsenti.

Teised aktsiad börsil valdavalt langesid, suurim langeja oli Forekspank. Forekspanga aktsia odavnes eile 13,25 protsenti 36 kroonini.

Hetkel kuum