27. august 1998 kell 22:00

Rubla kukkus järsult krooni suhtes

Eesti Panga juhatuse liige Valdur Laid ütles, et suur kursimuutus tekkis tehnilistel põhjustel. Eesti keskpank võtab valuutade päevakursside arvutamisel aluseks teadeteagentuuri Reuters kell 12 fikseeritud kursid, mis korrutatakse Saksa marga ja kaheksaga läbi, saades nii kursi Eesti krooni suhtes.

Laid sõnas, et olukorras, kus inimesed on Venemaal paanikas ja Moskva valuutabörsil on kauplemine mitmendat päeva katkestatud, on rubla tegelikku kurssi raske määrata.

«Pankadevahelisel turul kaubeldakse rublaga veel madalamal tasemel,» lisas Laid.

Hansapanga valuutadiiler Darius Gecevicius ütles, et kui Venemaa keskpank peatas eile kauplemise, pakuti pankadevahelisel turul USA dollari eest umbes 25 Vene rubla. Geceviciuse sõnul on turul tõsine puudus USA dollari müüjatest, mistõttu võib arvata, et praegune olukord Venemaal võib veelgi halveneda.

«Eestis on inimesed väga rahulikud ja praegu ei ole olnud veel kedagi näha, kes sooviks oma kroonidest Saksa marga või dollarite vastu lahti saada,» rääkis Gecevicius.

Eesti kommertspangad pole praegu Venemaale oluliselt investeerinud, mistõttu pole siin ka erinevalt Lätist paanikaks erilist põhjust, lisas Gecevicius.

Hetkel kuum