Lühiuudised

01. september 1998, 00:00

Forekspank müüs eile õhtuks täies mahus oma aktsiaemissiooni, teatas panga juhatuse esimees Ivar Lukk eile. Täpsemad emissiooni tulemused avaldab Forekspank täna hommikul börsile.

Forekspank emiteeris ?veitsi Uebersee panga vahendusel alates eelmisest kolmapäevast suunatult 1,5 miljonit aktsiat ülekursiga 38 krooni, mis teeb aktsia hinnaks 48 krooni.

Lukk on varem öelnud, et aktsiaemissiooni ei osta Uebersee pank.

Korraldaja garanteerib, et ükski klient ei omandaks üle 10 protsendi Forekspanga aktsiatest, sest see vajaks Eesti Panga nõusolekut.

Ueberseele kuulub Forekspangas 3,5protsendiline osalus, tema klientidele 34 protsenti Forekspangast. ÄP-BNS

Eesti suuremad kahjukindlustusseltsid jäid tänavu esimesel poolaastal kahjumisse.

Eesti Kindlustuse teatel oli kahjumi peamisteks põhjusteks väljamakse taseme muutus varakindlustuses ning põhivara kiirendatud kuludesse kandmine.

Eesti Kindlustus teenis esimesel poolaastal 26,5 miljonit krooni kahjumit.

ASA Kindlustus sai esimesel poolaastal 1,5 miljonit krooni kahjumit ning Polaris Vara 1,4 miljonit krooni kahjumit. Leks Kindlustus avaldab esimese poolaasta kahjumi täna.

Nordika Kindlustus lõpetas esimese poolaasta 7,4 miljoni krooni suuruse kasumiga.

Eestis tegutsevate kindlustusseltside seitsme kuu kahjusus oli 47,5 protsenti ning juuli kahjusus 49,5 protsenti. BNS

Kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital aktsiad on tänasest noteeritud Tallinna börsi lisanimekirjas.

Börsi noteerimiskomisjon otsustas kolmandal arutlusel, et lisanimekirjas noteeritakse 12,5 miljonit Pro Kapitali lihtaktsiat ning miljon märkimistõendit.

Kahel esimesel korral lükkas komisjon ettevõtte taotluse lisainfo saamiseks edasi, nõudes ettevõttelt uusi auditeeritud majandusaruandeid, sest varasem audiitor ei kuulunud börsi aktsepteeritud audiitorite hulka.

Uue auditi tegi firmale KPMG Estonia.

Pro Kapital viis juunis läbi 40 miljoni krooni suuruse avaliku aktsiaemissiooni. Ettevõttel tuumikinvestorid on Itaalia ärimehed Ernesto Preatoni ja Davide Bizzi. BNS

Hansapank otsustab lähima paari nädala jooksul, mida teha edasi Hoiupanga liitmisel omandatud Faba pangaga Moskvas.

Hansapanga finantsdirektori Erkki Raasukese sõnul ei lähe Faba pank kokku Hansapanga senise tegevusstrateegiaga Venemaal.

Moskvas panga olukorraga tutvunud Raasukese sõnul kaalub Hansapank erinevaid tulevikuvariante -- jätta pank tegutsema, likvideerida või maha müüa.

Raasukese sõnul on Faba pangal aktivaid umbes 180 miljonit krooni, nendest alla poole moodustavad riiklikud võlakirjad ja ülejäänu Venemaa tippettevõtete vekslid.

«Vene arvestuspõhimõtete järgi on Faba seis isegi väga hea, meie põhimõtete järgi on pilt pisut nukram. Teoreetiliselt on GKOd praegu moratooriumi all, ülejäänud võlakirjad on veel kaubeldavad ja raha laekub,» ütles ta. BNS

Eesti investeerimisfondide maht Venemaal on võrreldes aasta algusega mitu korda vähenenud ning üks fondidest on osakutega kauplemise peatanud, kuid kõik jätkavad siiski tegevust.

Hansa Venemaa kasvufondi ning Hoiupanga Venemaa investeerimisfondi haldur Vadim Ogne?t?ikov ütles, et Hansa Venemaa kasvufondil on sularaha 30 protsendi ulatuses fondi mahust, nii et neid likviidsuskriis ei ohusta.

Aasta alguses oli Hansa Venemaa kasvufondi maht 98 miljonit krooni, praeguseks on see langenud 7,5 miljoni kroonini.

Ühispanga Ida-Euroopa investeerimisfondi juhatuse esimees Alvar Jaamu ütles, et Ühispank on juba kevadel kõik instrumendid Venemaal likvideerinud ning välja vahetanud need Balti riikide aktsiate vastu.

Beeta Kapitali Venemaa intressifond peatas kuni 30. septembrini Venemaa aktsiaturule investeeriva Venemaa kasvufondi osakutega kauplemise. ETA

Erastamisväärtbaberite (EVP) hinna liikumises trendimuutust ei ole ning hinda on viimasel ajal tõstnud üksik suurem ostuorder.

«Tegemist on üksiku orderi mõjuga turule,» ütles Ühispanga kapitaliturgude osakonna spetsialist Aivo Kangus. «Kui see täidetakse, korrigeerub ka EVP hind.»

Lühiajaline ostuhuvi kestab Kanguse hinnangul umbes nädala, seejärel stabiliseerub EVP hind tasemetel 0,22 kuni 0,25 krooni.

Eile sulgus EVP 0,29 kroonil, tõustes reedesest sulgemishinnast 19,4%. EVPdega kauplemise eilne börsikäive oli 2,5 miljonit krooni. ÄP-BNS

Toiduainetööstuse liidu andmeil on kodumaise veinitööstuse toodang tänavu esimesel poolaastal võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvanud 60 protsenti.

ASi Põltsamaa Feliks turunduse- ja müügidirektor Anti Orav ütles, et vaevalt on toodangumahu kasv tingitud kohaliku tarbimise kasvust. Pigem võib olla tegu toorveini ekspordi ja sissetoodavate veinide Eestis villimise kasvuga.

Orava hinnangul ei ole kohalik tarbimine aasta jooksul üle kümne protsendi tõusnud.

Põhiliselt Soome veini eksportiva Linda Nektari ASi juhataja Aleksander Pähnapuu ütles, et nende ettevõtte toodangumaht on kasvanud mullusega võrreldes ligi neljandiku võrra.

ASi Võhu Vein juhataja Vello Tafenau hinnangul on kodumaine tarbimine aastaga kasvanud kõige rohkem 30 protsenti. ETA

INKO Balti panga likvideerimiskomisjon müüs reedel Haapsalus paikneva endise Sule õmblusvabriku hoone ligi kahe miljoni krooniga firmale Loyola Investments Eesti.

INKO Balti panga likvideerimiskomisjoni liige Sergei Narusberg ütles, et õmbusvabriku hoone ühe kolmandiku mõttelise osa omanik, Rootsi firma Svejo Carpets enampakkumisel oma eelisostuõigust ei kasutanud.

Lääne Elu andmetel on Loyola Investments Eesti offshore-firma, mis on tõenäoliselt registreeritud Kanaari saartel. Loyola Investmets Eesti on sisuliselt riiulifirma, mis kuulub Stanislav Prod?ukile.

INKO Balti pank omandas hoone endise õmblusvabriku Sule pankroti tulemusena. Panga likvideerimiskomisjon müüs hoone teisel katsel. BNS

Keskhaigekassale laekus kuue kuuga 1,727 miljardit krooni sotsiaalmaksu, mis moodustab 50,4 protsenti kogu aastaks planeeritust.

Suurima osa haigekassa kuludest moodustab kindlustatute raviteenuste tasu.

Esimesel poolaastal maksis haigekassa raviteenuste kuluks 1,2 miljardit krooni ehk 49,2 protsenti aastaks planeeritust, teatas keskhaigekassa.

Haigekassa maksis kindlustatutele kuue kuuga hüvitisi haiguse, haige pereliikme hooldamise või sünnituse korral kokku 332,5 miljonit krooni. BNS

Tallinna linnavarade amet on selle aasta kaheksa kuuga müünud tosin objekti ning linn müügist saanud 61,34 miljonit krooni.

Tallinna linnavarade ameti varamüügi osakonna juhataja Udo Klopets ütles, et aasta algul varamüügist planeeritud 96,06 miljonist kroonist on kaheksa kuuga teenitud ligi 64 protsenti, ehk 61,34 miljonit krooni.

Selle aasta jooksul on enampakkumisele pandud 16 müügiobjekti, nendest 12 on maha müüdud ning nelja müük on nurjunud.

Mullu laekus Tallinnale vara müügist 86,35 miljonit krooni. ETA

Erastamisagentuuri (EEA) nõukogu kinnitab homme erastamisnimekirja Kunda tsemenditehase raudtee ja määrab riigile kuuluvate 20 protsendi ASi Kunda Nordic Tsement aktsiate müügihinna.

Riigi kokku 49,9protsendilist osalust Kunda Nordic Tsemendis haldab AS Kunda Tehased, millele kuulub ka tehase raudtee, paari sidusettevõtte aktsiad, Malla mõis ja üksikud teised hooned Kundas.

EEA peadirektor Väino Sarnet ütle, et nõukogu määrab homme 20 protsendile riigiaktsiatele hinna, millega ettevõtte aktsionärid need osta saavad. BNS

Hansapanga tütarfirma Hansa Capital omandas augusti lõpus 40 protsenti endise Hoiupanga maksu- ja finantskonsultatsioonidega tegeleva sidusettevõtte IMG Konsultandi aktsiatest.

60 protsenti IMG Konsultandist kuulub IMG Investeeringukontrolli ASile.

Hansa Capital ja IMG Konsultant hakkavad koostööd tegema maksufaktooringu ja faktooringuriskide hindamise vallas. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing