Pätiparadiis vabaneb nimeandjatest

01. september 1998, 00:00

Kui midagi koledat kohata tahad, mine Balti jaama -- see aastakümneid aktuaalne soovitus hakkab oma mõjuvust kaotama.

Endiselt küll kükitab siinsetel treppidel ja tänava äärekividel asotsiaale, kes ehmatavad nii oma välimuse kui eemalepeletava lõhnaga, aga taskuvargad on oma kunagiselt marjamaalt mujale minemas. Muutuv jaam ja selle ümbrus, muutunud müügikohtade omanikud ja rentijad ning raudtee turvateenistuse tõhusam töö hakkavad tulemusi andma.

Kui politsei saabuvat pimedat aega arvestades Balti jaama ümbrusse täiendavat jõudu saata suudab, võib see, kes ise õnnetust ei otsi, Balti jaama üsna rahuliku südamega läbida.

Et see tendents jätkuks, on viimane sõna öelda Tallinna linnal. Kui jaam õnnestub muuta rohkem turistikeskse vanalinna kui kurjategijakeskse jaamataguse piiriks, on üks suur samm linna turvalisuse teel astutud.

Komponendid, mis sellele paigale kurikuulsa maine andsid, on siiski praegugi olemas. Rongid peatuvad endiselt, ehkki reisijaid on raudtee hiilgeajaga võrreldes tuntavalt vähemaks jäänud.

Balti jaama kui Tallinna keskse liiklussõlme nime aitavad hoida trolli- ja trammipeatus, siit väljuvad Harju maaliinide autobussid. Kokku läbib Balti jaama päevas umbes 7000 inimest.

Paljud jalakäijad läbivad eemaletõukava maa-aluse tunneli, kus kaubitsejate ja kerjuste kõrval tihti ka nn tänavamuusikud, teised aga ei taha oma meeleolu rikkuda ja ületavad ülekäigurajata ja foorideta sõidutee.

Raudteejaama lähedal ootavad kundesid taksojuhid, kelle autode välimus ja teeninduskultuur jätavad soovida. Paarsada meetrit eemal on valveta parkla.

Turg, ostjate kõrval alati kuritegelikku rahvast ligi tõmbav paik, tegutseb endiselt, kuigi ka seal on viimaste aastate positiivsed muudatused selgesti näha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing