Tollipettuse vastu Venemaal leiab abi

01. september 1998, 00:00

Kahtluse korral, et tollis pole vormistatud õiged dokumendid, on võimalus pöörduda Venemaa kesktolli organite poole. Nemad peaksid olema huvitatud korrektsetest tollivormistustest.

Venemaal on tõepoolest olemas tollikuritegude vastu võitlemise osakond, kellel on ka oma OMONi-sarnane löökrühm. Tean paari näidet, kus kohale kutsutud löökrühm on olukorra kiiresti lahendanud.

Kui juht kardab pärast intsidenti kättemaksu, siis tuleb pöörduda miilitsasse. Moskvas on olemas ka Eesti saatkond ja Peterburis konsuulaat. Ega Venemaa päris d?ungel ka ei ole, et kusagilt pole abi loota.

ERAAs on olemas telefoninumbrid, mis peavad juhil kaasas olema.

Venemaal on olemas tol-likuritegude vastu võitlemise osakond. Tollivormistuse probleemide korral peab pöörduma sinna. Sellisest võimalusest peab olema iga autojuht Venemaale sõites eelnevalt informeeritud. Tollikuritegude vastu võitlemise osakond tegutseb operatiivselt ja temast on abi.

Kui autojuhil tekib probleeme julgeolekuga, peab pöörduma miilitsasse. Seda on paraku mõtet teha alles pärast seda, kui kallaletung on toimunud. Ohu ennetamiseks tuleb pöörduda erakaitsestruktuuride poole. Hea, kui veofirma teeb mõne sellisega pidevat koostööd. Paraku puudub enamikul vedajatest selleks raha.

Tolliterminaalides on ka oma kaitsemeeskond, kelle poole on võimalik pöörduda.

Meil pole Venemaaleksreemseid olukordi, kus oleks olnud vaja kuhugi abi saamiseks pöörduda, ette tulnud.

Tollipettuste vältimiseks registreerivad osad terminaalid auto saabumise ja annavad juhile paberi, kus on kirjas, milline peab olema pitsat, millega tolliametnik tohib tema koorma lahti tollida. Kirjas on pitsati number. Juht peab koorma lahtitollimisel jälgima, et dokumentidele alla löödud pitsati number on sama, mis on kirjas temale antud paberil.

Oleme hakanud viimasel ajal Moskva-vedusid ka vältima. Eelistame kaugeid kohti -- näiteks Permi. Seal esineb tollipettusi tunduvalt vähem kui Moskvas. Ka Peterburg on Moskvaga võrreldes lihtsam paik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing